Jágrovi se vzdálil Stanley Cup

Toronto-Florida 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Maple Leafs nastoupili do utkání s chutí a v první třetině byli jasně lepším mužstvem. Oba týmy nastoupily bez svých jedniček v brance. Torontu chyběl Frederik Andersen a Panterům Roberto Luongo. Přesto oba náhradníci jak torontský McElhiny, tak bývalý torontský brankář James Reimer byli skvělí. Reimer však vydržel pouze do 32. minuty, kdy po srážce s torontským Boylem, musel odstoupit a na led nastoupil Švýcar Reto Berra. Všichni tři se postarali o to, že zápas byl až do poslední vteřiny dramatický. Skóre utkání zahájil Mathews, který překonal svou 35. brankou rekord pro nováčka v týmu Toronta. Netrvalo dlouho a Komarov z pravé strany zvýšil na 2:0. Zdálo se, že domácí zcela kontrolují hru. Jenže v 36. minutě Reilly Smith snížil na rozdíl jediné branky. V závěrečné třetině hráli hosté přesilovku, ale ujel Komarov a nalezl na levé straně volného Hymana, který po třetí překonal floridského brankáře. Pantéři se pak zoufale snažili snížit pro ně nepříznivý stav utkání, což se jim podařilo až při power-play 56 vteřin před koncem normálního času Jaromírem Jágrem. Jakub Kindl odehrál v utkání 13 minut, Jaromír Jágr 19:10 a v dresu Toronta Roman Polák 21:48 minut. Kuriozitou byl závěr druhé třetiny, kdy Roman Polák byl vyloučen za hru vysokou holí na dvě minuty. Po protestech se však ukázalo, že soupeře zasáhl do obličeje puk, nikoliv Polákova hokejka. V úterý si zajistil postup do Stanley Cupu Edmonton a vzhledem k tomu, že na čele Atlantické divize jsou tři kanadské kluby je jisté, že letos se bude o tuto trofej hrát i v kolébce hokeje.