Vrbatovi poskočil puk, litoval promarněného nájezdu

Toronto-Arizona 2:3

po samostatných nájezdech

I v pětatřiceti letech je nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Hokejový útočník Radim Vrbata v Arizoně po přesunu z Vancouveru pookřál a vévodí klubovým statistikám. Ve třiceti zápasech nasbíral dvacet bodů za osm branek a dvanáct asistencí. Poslední nahrávku zaznamenal v pátečním utkání NHL. Kojoti porazili Toronto na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech. Rodák z Mladé Boleslavi mohl střetnutí sám rozhodnout, ale jeho pokus pár vteřin před koncem prodloužení skončil na břevně.

Duel jste mohl ukončit těsně před koncem prodloužení, ale vaše střela jen orazítkovala horní tyč. Proč to nevyšlo?

Nedíval jsem se na hodiny, chtěl jsem udělat kličku brankáři, ale trefil jsem pouze břevno, naštěstí jsme vyhráli.

Jako druhý z týmu jste měl šanci i při samostatných nájezdech. Co rozhodlo o tom, že jste neproměnil?
Chtěl jsem to nadzvednout při bekhendu, ale puk poskočil a já ho netrefil dobře.

Jakým problémem je led při samostatných nájezdech?

Po šedesáti minutách ani před nájezdy nejezdí rolba, takže je to problém. Puk už v prodloužení hodně skáče.

Branku jste mohl vstřelit i ve druhé třetině, ale vychytal vás gólman Toronta. Akci ale dokončil Martinook a srovnali jste skóre.

Ta akce měla skončit gólem, ale Andersen skvěle zachránil, naštěstí tam byl ještě náš hráč, který puk dopravil do prázdné branky.

Vaše výsledky jsou nahoru dolů. Co za tím vězí?

Jsme mladý tým, máme deset hráčů, kteří jsou prvním nebo druhým rokem v NHL. Chybějí nám zkušenosti. Výkony jsou proto hrozně nevyrovnané. Vedení mužstva má před sebou plán a mužstvo má potenciál. Za dva nebo za tři roky to může být dobrý tým.

V útoku nastupujete s krajanem Martinem Hanzalem. Jak se vám s ním hraje?

Známe se z předchozího působení ve Phoenixu. Máme určité návyky a signály. Je to výborný střední útočník. Jsem rád, že hrajeme spolu.

Není to příliš velký přechod z horka v Arizoně do Toronta?

Je to příjemnější vracet se do takového prostředí než letět například do Minnesoty, kam míříme teď, tam je – 30°C.