Plekanec zaznamenal důležitou asistenci

Toronto-Montreal 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, 0:1)

Torontský hangár nebo-li Air Canada Centre se nemohl stěžovat na nedostatek dramatických utkání v tomto týdnu. V úterý zvítězili Maple Leafs v prodloužení 5:4 nad Winnipegem, ve čtvrtek v dramatickém zápase zde zvítězili po samostatných
nájezdech Rangers 2:1 a v sobotu v souboji odvěkých rivalů Toronta Maple Leafs a Montreal Canadiens se rovněž prodlužovalo. V první třetině to byl v 11. minutě Auston Matthews, který vyslal skákavou střelu na branku Carey Price. V druhé třetině se však Canadiens podařilo otočit skóre Paciorettym a Galčeňukem. V úvodu třetí části hry to byl opět Matthews, který svou třicátou brankou v této sezóně srovnal skóre. V prodloužení při hře tři na tři Markov nalezl na levém křídle volného Tomáše Plekance, ten projel do útočné třetiny, počkal si na volného Andrew Shawa a ten blafákem přkonal domácího brankáře Frederika Andersena. Časomíra se zastavila v 61. minutě a šesté vteřině. Pro Tomáše Plekance to byla první asistence v tomto roce. Sám k tomu dodává, že to byla vzhledem k boji o play-offs důležitá branka. Hvězdami utkání byli vyhlášeni Galčeňuk, Matthews a Shaw.