Dvouminutová přestřelka v závěru

Toronto-Boston 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Během prvních 58 minut padly v pondělí v Torontu pouze dvě branky a obě v první třetině. Diváci si mohli připadat jako ve starých časech protože neběžely hodiny a hráči i diváci byli viditelně dezorientováni. Teprve na začátku třetí části hry se časomíra dala do pohybu. Defenzíva na obou stranách však pokračovala. Teprve na počátku předposlední minuty normálního času Tyler Bozak z levé strany propálil finského brankáže Tuukka Raska a Medvědi v zápětí odvolali brankáře. Jejich power-play však znamenala, že Nylander a Kadri skórovali dvakrát do prázdné branky. Při čtvrté torontské brance asistoval Roman Polák. Bostonu se však přece jen podařilo skórovat. Deset sekund před závěrečnou sirénou Dominic Moore snížil na konečných 4:2. Zdeno Chara, který právě oslavil čtyřicáté narozeniny po utkání řekl: Hrálo se mi dobře, hokej mě stále baví. Mám stále hodně vášní pro tuto hru. Jsem vděčný za to, že mohu stále hrát NHL a snažím se stále na sobě pracovat a zlepšovat se. Na otázku jestli je nějaký komplex Toronto v této sezóně, protože Boston prohrál všechny čtyři zápasy, Zdeno Chára odpověděl, že se dá na to těžko něco říci, protože Boston měl šance a druhý gól dostal při přesilovce. Následovaly dva góly do prázdné branky. Měl možnost možnost vyhrát zápas, ale nestalo se tak. Připomeňme, že jeden ze smolných okamžiků v závěru zápasu byl, když David Krejčí nahrál Davidu Pasterňákovi a ten vystřelil s takovou vervou, že zlomil hokejku. Následovalo jen prásknutí dvířek u střídačky.