Rozhovor s Tom‡šem Jurčou v mp3

Jakub Kindl

Dvě asistence Jakuba Kindla pohřbily Toronto

Toronto-Detroit 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Toronto vstoupilo do sobotn’ho utk‡n’ s předsevzet’m ukončit sedmiz‡pasovou šňůru a udržet si naději pro play-offs. Dom‡c’m se vše dařilo během prvn’ dvacetiminutovky, ale pak začal œřadovat Darren Helm a bylo po naděj’ch. Vedouc’ branku Toronta vstřelil sice v 11. minutě od modrŽ Franson, ale to bylo vše, co Maple Leafs proti m‡tožným Red Wings v prvn’ třetině dok‡zali. Do druhŽho dějstv’ nastoupili detroitšt’ jako vyměněn’ a ve vlastn’m oslaben’ ujel pr‡vě Darren Helm, jeho prvn’ střelu stačil ještě torontský brank‡ř Bernier zlikvidovat, ale proti druhŽ již byl bezmocný. Po minutě se dostal k puku Jakub Kindl a spolu s Johanem Franzenem dopomohl Nyquistovi k druhŽ brance. A v 28. minutě Jakub Kindl vystřelil od modrŽ a Helm jeho r‡nu tečoval. Minutu před druhou přest‡vkou sice Joffrey Lupul z‡pěst’m sn’žil na rozd’l jedinŽ branky, ale v 9. minutě z‡věrečnŽ třetině ujel opět rychlý Helm a blaf‡kem dokončil svůj hattrick a upravil na konečných 4:2.

Ke svŽ čtrn‡ctŽ asistenci při třet’ brance Jakub Kindl poznamenal: Je nutnŽ d‡t kredit Halmovi, protože puk by nešel do branky, kdyby ho Halm netečoval.

ABE: Jak byste zhodnotil toto utk‡n’?

JK: KaždŽ utk‡n’ je pro n‡s teď jako z‡pas v play-off. V tŽ situaci v jakŽ jsme si nemůžeme dovolit prohr‡vat utk‡n’ a ztr‡cet zbytečně body.

ABE: Pokud postoup’te do Stanley Cupu, m‡te mužstvo proti kterŽmu byste chtěl hr‡t?

JK: Na tom tolik nez‡lež’, vloni jsme hr‡li s Anaheimem a postoupili jsme v sedmŽm utk‡n’. Pak jsme narazili na pozdějš’ho v’těze Stanley Cupu Chicago a prohr‡li jsme v sedmŽm z‡pase. V Stanley Cupu nen’ lehký nebo těžký soupeř.

ABE: Vraťme se k NovŽmu roku, hr‡li jste před rekordn’ n‡vštěvou 106000 div‡ků, jaký to byl z‡žitek?

JK: Byl to neskutečný z‡žitek, hr‡t před takovou n‡vštěvou to se poštěst’ pouze jednou za život.

PravŽ kř’dlo Detroitu Tom‡š Jurčo zhodnotil utk‡n’ jako zaj’mavŽ. Výsledek 4:2 svědč’ o tom, že se jednalo o vyrovnaný z‡pas: V z‡věru utk‡n’ jsme se snažili udržet výsledek. S Torontem bojujeme pr‡vě o œčast ve Stanley Cupu a naděje Detroitu na postup se podstatně zvýšili. Byl to důležitý krůček.

ABE: Dnes jste naskakoval na led s Tom‡šem Tatarem, hrajete s n’m často?

TJ: Dnes jsme hr‡li spolu celý z‡pas. Vyhovuje n‡m to, obzvl‡ště když hrajeme se středn’m œtočn’kem Ryanem Sheahanem. Jsme spolu dobře sehran’. Občas n‡m to tam pad‡, dnes bohužel ne.

ABE: V obraně hraje Jakub Kindl?

TJ: Kubo je dobrým ofenz’vn’m obr‡ncem. Dnes  nahr‡val na dva g—ly. M‡ cit pro hru.

ABE: Jak jste se dostal do NHL?

TJ: Poch‡z’m z Košic, tam jsem hr‡l jako malý chlapec. V šestn‡cti jsem šel do Kanady do Saint John, kde jsem hr‡l dorosteneckou ligu. N‡sledovala AHL a pak Detroit Red Wings.

ABE: Doporučoval byste podobnou cestu ostatn’m hr‡čům?

TJ: Pokud se chce mladý hr‡č dostat do NHL je dobrŽ sem přij’t, co nejdř’ve.

ABE: Reprezentoval jste Slovensko na olympi‡dě, jak se v‡m olympi‡da l’bila?

TJ: Bylo to skutečně n‡dhernŽ i hr‡či v mužstvu byli bezvadn’, škoda, že jsme neuhr‡li lepš’ výsledek. Zkr‡tka z‡žitek na celý život.

ABE: Pokud by Detroit nepostoupil a byla možnost jet na MS, přijal byste tuto nab’dku?