Závěr utkání Toronto-Philadelphia v mp3

Rozhovor s Jakubem VoráĊkem

Jakub VoráĊek

Dvě asistence Jakuba VoráĊka pomohly Philadelphii pouze k bodu

19583 diváků vidělo v torontské Air Canada Centre bleskový nástup domácích Maple Leafs, kteří již ve 4. minutě vedli 2:0 brankami Gardinera a Kadriho. Philadelphia si nedokázala dlouho poradit s perfektní obranou domácích až dvě minuty před koncem druhé třetiny projel po pravém křídle Jakub VoráĊek nahrál do středu útoku, kde s objevil obránce Kimmo Timonen a ten prostřelil domácího brankáře Berniera. Situace se opakovala v 48. minutě. Jakub VoráĊek byl tentokráte před brankou, ale nahrál Kimmo Timonenovi dozadu a ten vyrovnal na 2:2. Do konce regulérního Ċasu pak ještě skórovali Tory Bodi za Toronto a minutu a půl před koncem normální hrací doby vyrovnal další obránce Philadelphie Baryton Coburn. Rozhodovalo se v prodloužení a šťastnější byli domácí jmenovitě to byl Joffrey Lupul, který po Ċtvrté překonal brankáře Steve Masona.

Po zápase jsme se s Jakubem VoráĊkem ohlédli za nedávnou olympiádou:

JV: Hned v prvním zápase proti Švédsku, to byl neuvěřitelný zážitek, když jsem si uvědomil, že reprezentuji Českou republiku na Olympijských hrách. Škoda jen, že jsme neudělali lepší výsledek. Myslím si, že jsme tam nechali všechno. Škoda, že nám nevyšla první třetina se Spojenými státy. AmeriĊani, ale skuteĊně hráli dobře.

ABE: Bylo spravedlivé pořadí: 1. Kanada, 2. Švédsko, 3. Finsko, 4. U.SA?

JV: Já jsem tipoval jako nejlepší Finsko obzvláště po prvním zápase s Kanadou. Říkal jsem to i Limonenoví, ale Kanada dokázala hrát perfektně v obraně a pracovat skvěle jako tým.

ABE: Byl jste jedním z útoĊníků, který se nebál vystřelit, bylo to na pokyn trenéra anebo to bylo z vaší vlastní vůle?

JV: Myslím si, že to vycházelo ze mne. Říkalo se o mne, že málo střílím, tak jsem na tom v poslední době zapracoval.

ABE: Tento týden dvě branky proti Washingtonu, dnes dvě asistence. Mohl byste je popsat?

JV: Při první jsem vyjížděl z vlastní obranné třetiny a od zaĊátku jsem věděl, co chci udělat. Při druhé se toho moc vymyslet nedalo. Stál jsem před brankou a nahrál jsem dozadu.

ABE: Je tedy jeden bod ziskem nebo ztrátou?

JV: Hráli jsme venku proti výbornému týmu a tak si myslím, že jeden bod neuškodí. V koneĊném hodnocení to může znamenat velký rozdíl. Trvalo nám asi deset minut než jsme se dostali do hry, ale pak již jsme hráli dobře.

ABE: Tento týden byla uzávěrka pro výměnu hráĊů v NHL, co se změnilo ve Philadelphii?

JV: Andrej Meszároš byl tradován do Bostonu, ale to se oĊekávalo. My jsme získali Andrew MacDonalda z Islanders, s kterým jsem hrál v Quebecké lize. Je to vynikající nedoceněný obránce, skvělý bruslař a důležitá posila pro boj o play-off.

ABE: Osmnáct branek a devětadvacet asistencí, je to něco, co jste oĊekával anebo se to dá ještě zlepšit?

JV: Po špatném zaĊátku, kdy jsem měl dlouho pouze dva body, je to fantastické a jsem s tím zatím spokojen.