Rozhovor s Tom‡šem Plekancem v mp3

Tom‡š Plekanec v utk‡n’ s Torontem

Plekanec se nakonec přece jen radoval!

Toronto-Montreal 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)

Ve vyrovnanŽm utk‡n’, kdy obě mužstva vyslala na branku soupeře 36 střel, byli nakonec šťastnějš’ hostŽ z Montrealu, d’ky brance Tom‡še Plekance z m’sta pravŽho kř’dla přesně v okamžiku, kdy skončila montrealsk‡ přesilovka osm minut před koncem z‡pasu. Před utk‡n’m dělil oba týmy pouhý bod a souboje mezi Torontem a Montrealem jsou od nepaměti velmi vyhecovanŽ. Toronto bylo nav’c frustrov‡no třemi prohrami za sebou a m‡ ke všemu zraněnŽho prvn’ho brank‡ře Berniera. Ani zač‡tek utk‡n’ se pro Maple Leafs nevyv’jel př’znivě, protože inkasovalo v œvodu utk‡n’ během 65 vteřin dva g—ly po střel‡ch Pacioretyho z‡pěst’m a s—lovŽm œniku Bourquea. Přesto v druhŽ polovině prvn’ třetiny Lupul a Bozak srovnali na 2:2. Jenže 53 vteřin před prvn’ sirŽnou Gionta dostal Canadiens opět do veden’, kterŽ trvalo do 43. minuty, kdy Nazim Kadri, při vyloučen’ Tom‡še Plekance vyrovnal na 3:3. Od tŽ chv’le bylo jasnŽ, že kdo vstřel’ branku vyhraje a př’ležitost se naskytla v okamžiku, kdy se skončila přesilovka při vyloučen’ van Riemsdyka, kterou využil pr‡vě Tom‡š Plekanec.

ABE: Č’m bylo toto utk‡n’ důležitŽ?

TP: Šlo v něm prakticky o play-offs, bylo to prakticky čtyřbodovŽ utk‡n’.

ABE: Posledn’ třetina nezačala pro v‡s nejlŽpe, byl jste vyloučen za h‡kov‡n’ a Toronto dvan‡ct vteřin před koncem přesilovky vyrovnalo na 3:3É

TP: To se st‡v‡, bylo to na hranici pravidel a jsem r‡d, že se to znovu otočilo.

ABE: Motivovalo v‡s to pro zbytek utk‡n’?

TP: Nemysl’m si, chtěli jsme vyhr‡t a tam bylo před t’m několik opačných z‡kroků, takže jsme g—l dali prakticky takŽ při přesilovce.

ABE: Stř’lel jste z pravŽ strany. Chtěl jste to prostřelit anebo se jednalo sp’š o střelu, kterou měl zakončovat někdo jinýÉ

TP: Chtěl jsem torontskŽho brank‡ře Reimera překvapit, střela šla k pravŽ tyčce a jsem r‡d, že to tam propadlo.

ABE: Nen’ to pro v‡s dlouh‡ sez—na byl jste na olympi‡děÉ

TP: Každý hr‡č hraje raději z‡pasy než trŽnuje a to je i můj př’pad a j‡ jsem s touto situac’ spokojen, mně to vyhovuje.

ABE: Mysl’te si, že budete moci teď trochu odpočinout před play-offs a nabrat s’lu do Stanley Cupu?

TP: Ještě nen’ nic jistŽho, je to důležit‡ výhra, ale je ještě hodně bodů ve hře.