Rozhovor s Ondřejem Palátem v mp3

Radko Gudas bojuje s van Riemsdykem, před ním Ryan Calahan

Gudas s Palátem nabírají síly

Toronto-Tampa 3:5 (2:3, 0:1, 1:1)

Radko Gudas si nemohl přát lepší zaĊátek utkání. Neuběhla ještě ani minuta a obránce Tampy vystřelil od modré. Domácí brankář Reimer měl zakrytý výhled a puk mu zazvonil o jeho levou tyĊku, od které si to namířil za jeho záda. Toronto sice Kesselem a Kuljominem otoĊilo na 2:1, ale následoval přirozený hattrick Steven Stamkose a vedení hostů 4:2. V závěreĊné Ċásti Gardiner ještě snížil na rozdíl jediné branky, ale sedm minut před koncem Johnson upravil na koneĊných 5:3 pro hosty.

Radko Gudas k své třetí brance v této sezóně říká: Byla to trochu náhoda. Šel jsem po prvé na led. Měli jsme nacviĊený zcela jiný signál po vhazování, ale ten nám nevyšel, tak jsem nahodil puk před branku a ono to prošlo až do branky.

ABE: Vzpomínáte ještě na olympiádu?

RG: Ještě vzpomínám, ale teď již se soustřeďujeme na play-offs. Chtěli bychom mít dobrou výchozí pozici, abychom zaĊínali doma.

ABE: Co bylo největším zážitkem na olympiádě?

RG: Myslím si, že jsme mohli AmeriĊany porazit, měli jsme na to v první třetině. Inkasovali jsme zbyteĊné góly, ale to se na takovém turnaji stane. Opravdu jsme si to s Ondrou užili.

ABE: Viděli jste tam i něco jiného?

RG: Hlavně hokej. Šli jsme se podívat na rychlobruslení. Škoda, že Sáblíková jela ve stejnou dobu, jako jsme my hráli. Také jsme viděli něco z curlingu.

ABE: Tampa měla několik slabších zápasů, proĊ?

RG: Někteří z nás byli na olympiádě, jiní byli doma a potřebovali jsme se znovu sehrát. Vrátil se Steven Stamkos a zaĊalo nám to znovu jít.

ABE: Jak komentoval Steven Stamkos dnešní hattrick?

RG: Radoval se, Ċekal nějaké Ċepice na ledě, ale musím říci, že obě dvě první útoĊné řady hrají skvěle.

ABE: Jak je důležité zaĊínat play-off doma?

RG: Doma se nám daří, ale stát se může cokoliv. I kdybychom se do play-off dostali z osmého místa a zaĊínali venku, pak je to nevýhoda, ale není to něco, co se nedá překonat.

ABE: Ondřej Palát byl skvělý v několika posledních zápasech, jak se na to díváte vy, jako obránce?

RG: Je neustále v pohybu a já jsem rád, že se mu daří. Doufám, že se domluví s Tampou na další smlouvě a že zde bude i příští rok.

Ondřej Palát byl s utkání spokojen, podle něj to bylo důležité utkání, protože Toronto mělo před tímto utkáním o bod méně. Oba body, které Tampa získala mají cenu zlata. Na zaĊátku sezóny nevěděl, jestli se dostane vůbec do mužstva, poĊítal s tím, že bude hrát při nejlepším ve Ċtvrtém útoku, ale po zranění Stamkose hrál v jednom útoku s Martinem St. Louisem, který mu hodně pomohl. Podstatné bylo, že St. Louis hodně radil, ať to bylo během utkání na ledě, Ċi na střídaĊce i při hodnocení po zápase. Ondřej Palát říká: „Neustále něco komentoval, skoro nezavřel pusu. Je škoda, že odešel do New York Rangers, navíc s Rangers má menší šance dostat se do Stanley Cupu než s Tampou. Každopádně díky jemu jsem si zaĊal věřit. Bylo to jeho rozhodnutí, ale na druhou stranu jsme získali Calahana, s kterým teď hraji a který je skvělý.“