Drama do konce

Toronto-Boston 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

19370 diváků sledovalo dramatický souboj mezi týmy základní šestky Torontem Maple Leafs a Bostonem Bruins. Utkání vypadalo ze začátku jako bezstarostný souboj s odkrytou obranou, což znamenalo čtyři branky v první třetině. Při tom dvakrát nahrál David Pastrňák Bradu Merchantové na branku. Na druhé straně nejprve srovnal Marner na 1:1. Při této brance si připsal asistenci Roman Polák a Kadri získal pro Maple Leafs dokonce vedení 2:1. První třetina se tedy skončila 2:2. V úvodu druhého dějství DeBrusk svou dvanáctou brankou dostal Boston do vedení a od té chvíle začala oboustranně opatrná hra. Teprve v poslední minutě druhé třetiny se podařilo Kadrimu srovnat na 3:3. Třetí třetina jakoby se odehrávala s vědomím, kdo dá branku vyhraje a dlouho to vypadalo, že tato situace vydrží do prodloužení. Teprve 83 sekund před třetí sirénou Ron Hainsey vystřelil od modré a puk skončil za zády finského brankáře Raska. Ten si však stěžoval na postavení Hymana v brankovišti. Rozhodčí však po čtyřminutovém zkoumání videa rozhodli, že branka platí. Kapitán Bruins Zdeno Chara diplomaticky po utkání odpověděl. „Když tak sudí rozhodli, tak asi to bylo v pořádku!“ Téměř 41letý Chara strávil na ledě nejvíce času 23:16. David Pasterňák, který si připsal dvě asistence 18:41 a David Krejčí s jednou asistencí 14:52. Jednu asistenci zaznamenal i ve vítězném týmu Roman Polák. Jeho čas na ledě byl 19:46. A pro příznivce Toronta Maple Leafs jedna zajímavá zpráva: Novou posilou je střední útočník Tomáš Plekanec, který hrál doposud za Montreal Canadiens.