Sereď-Pohronie 0:1

Zajímavosti z kopané

Příprava na ME

2021-06-08

Česko-Albánie 3:1 (1:1)  Generálka českého týmu na ME nedopadla nejlépe, ale nakonec se Češi radovali na Letné z vítězství. Albánci kladli po dvě třetiny utkání tvrdý odpor. Vedoucí českou branku vstřelil Patrik Schick, když ho ideálně nalezl z pravé strany Lukáš Masopust. Albánci v 42. minutě vyrovnali Cikalleshim střelou z třiceti metrů do šibenice. V 68. minutě to byl opět Masopust, který z hranice pokutového území po zemi překonal po druhé albánského gólmana. V 89. minutě Pešek zahrál trestný kop přesně na Čelůstku a ten hlavou upravil na konečných 3:1.

2021-06-06

Rakousko-Slovensko 0:0  Slovenská příprava na stadionu Ernsta Happela se skončila 0:0, přestože domácí meli převahu, jak v držení míče 61:39, tak na rohy 8:0.

2021-06-04

Itálie-Česko 4:0 (2:0)  Příprava na ME skončila debaklem. Sice úvod utkání patřil českému týmu, ale pak již skórovali pouze Italové: 23. Immobile, 42. Barella, 66. Insigne, 73. Berardi. Sestava českého týmu: Pavlenka - Coufal, Čelůstka (46. Zima), Brabec, Bořil - Král, Darida (81. Sadílek) - Masopust (61. Ševčík), Barák (46. Souček), Jankto (61. Vydra) - Krmenčík (46. Schick). Trenér: Šilhavý. Hrálo se v Boloni.

2021-06-01

Slovensko-Bulharsko 1:1 (1:1)  Vedoucí branku Bulharů dal Iliev v 9. minutě. Za Slovensko vyrovnal v 27. minutě Bénes.

Liga mistrů - Finále

2021-05-29

Manchester City-Chelsea 0:1 (0:1)  Ani Citizens nebyli v druhém finále úspěšní. V týmu německého trenéra Thomase Tuchela dominoval další Němec Havertze, který vstřelil v 42. minutě vítěznou branku.

Česká Fortuna liga

2021-05-29

34. kolo:

Slavia-Budějovice 2:1 (2:0) V utkání už šlo pouze o dvě věci: Jestli Slavia dokončí sezónu bez porážky a jestli Kuchta dokáže získat titul krále střelců. To první se podařilo. To druhé napůl, protože na Letné Hložek dal v první půli čtyři branky. Nakonec i Lingr a Kuchta skórovali, takže se Kuchta o titul krále střelců podělil se sparťanským Hložkem. Jedinou branku Budějovic vstřelil v 76. minutě Skovajsa.

Ostrava-Karviná 1:1 (0:0) V severomoravském derby vedl Baník brankou De Azeveda z počátku druhého poločasu. Za Karvinou vyrovnal v 58. minutě Siňavskij.

Pardubice-Jablonec 0:1 (0:0) Před 555 diváky vstřelil jedinou branku Jablonce kanonýr Doležal. Byla to jeho čtrnáctá trefa v soutěži.

Teplice-Příbram 2:2 (0:1) Sestupující Příbram vedla brankami v 60. minutě brankami Voltra a Soldáta. Mareček zaznamenal kontaktní gól a Mareš minutu před koncem vyrovnal.

Sparta-Brno 6:1 (6:1) Všechny branky padly v prvním poločase. Přitom Adam Hložek čtyřikrát skóroval. K překvapení všech však byl v polovině utkání vystřídán, zřejmě kvůli zranění a tak utkání nedohrál.

Mladá Boleslav-Bohemians 3:1 (1:0) Jedinou branku hostí vstřelil v 71. minutě střídající Necid, který navíc v závěru nedal penaltu. Branky domácích vstřelili: Drchal, Řezník a Škoda.

Liberec-Olomouc 1:2 (0:1) Vítěznou branku Olomouce vstřelil Kerbr z penalty v 91. minutě.

Slovácko-Zlín 2:0 (1:0) Ševci po jedenácté nevyhráli. Za domácí skórovali v 9. minutě Sadílek a v 90. Jurečka.

Opava-Plzeń 1:3 (1:3) I v Opavě padly všechny branky v prvním poločase. Plzeň si vítězstvím zajistila účast v konferenční lize.

2021-05-26

Viarreal-Manchester United 1:1 (1:0) Na penalty 11:10.  Neskutečné drama se odehrálo ve finále druhé nejvyšší evropské soutěže. Vedoucí branku Španělů vstřelil po trestném kopu v 29. minutě Moreno. V 55. minutě za Manchester vyrovnal Cavani. Ani po prodloužení branka nepadla a tak nastal rozstřel ze značky pokutového kopu. Jelikož všech dvacet střelců proměnilo, přišli na řadu brankáři. Zatímco brankář Villarealu Rulli proměnil, brankář United De Gea nedal. Villareal tak získal tuto trofej poprvé v historii.

***

2021-05-23

33. kolo:

Jablonec-Slavia 1:1 (1:1)  Slavia nastoupila s rezervním týmem a ujala se vedení v 5. minutě Lingrem, za Jablonec vyrovnal o deset minut později Doležal.

Bohemians-Sparta 1:2 (1:1)  Již v první minutě dostal Spartu do vedení Juliš, Puškač sice v 35. minutě vyrovnal, ale poslední slovo patřilo hostujícímu Pavelkovi v 65. minutě. Klokani poprvé po 12 zápasech prohráli. Sparta si naopak pojistila druhé místo.

Karviná-Teplice 2:0 (0:0)  Teplice nutně potřebovaly bodovat, což se jim však nepodařilo, ale díky prohře Příbrami se zachránily.

Příbram-Pardubice 0:1 (0:1)  O osudu Příbrami rozhodl již v 2. minutě z penalty Cadu.

Budějovice-Slovácko 0:1 (0:1)  V utkání se loučili brankář Drobný a obránce Jiří Kladrubský, radost jim však zkazil v 18. minutě rovněž z penalty Daníčk.

Plzeň-Ostrava 4:0 (1:0)  Ostrava odolávala do 51. minuty, kdy plzeňský Brabec vstřelil druhý gól domácích. V závěru Ondrášek a Ba Loua přidali po brance.

Brno-Opava 4:1 (2:0)  V utkání dvou sestupujících týmu zaznamenali po dvou brankách vítězů Hladík a Růsek. Za hosty korigoval Helešic.

Zlín-Liberec 0:0  Po remíze zůstáva pro Liberec šance na účast v nové konferenční lize.

Olomouc-Mladá Boleslav 0:3 (0:1)  Boleslav potvrdila dobrou formu v závěru soutěže a zvítězila brankami Klímy, Drchala a Škody.

Český pohár MOL  Cup  pro Slavii

2021-05-20

Finále

Plzeň-Slavia 0:1 (0:0) Slavia dokázala získat nejen mistrovský titul, ale i Pohár. Před omezeným počtem 1167 diváků. Byla domácí Plzeň v prvním poločase rovnocenným soupeřem. Rozhodující byla druhá žlutá karta pro Havla v 52. minutě a přesilovku dokázal využít Sima o dvacet minut později.

2021-05-16

1. 32.kolo:

Slavia-Karviná 1:1 (1:0) Slavia nepodala dobrý výkon. V úvodu utkání Kuchta nedal penaltu. V závěru prvního poločasu sice Holeš překonal vynikajícího Neumana z hranice šestnáctky. V druhém poločase měla obě mužstva několik příležitostí, ale jedinou využil po chybě Deliho a krásném sólu Čmelik

Mladá Boleslav-Sparta 4:5 (2:2) Boleslav sice vedla na začátku druhého poločasu 3:2. Hancko v přestřelce otočil skóre na 4:3. V závěru pak boleslavští diskutovali s rozhodčím a Polidar toho využil a dal pátou branku. Domácím se podařilo ještě snížit na 4:5 krásnou brankou Budínského nůžkami.

Teplice-České Budějovice 2:0 (0:0) Teplice bojující o záchranu byly v prvním poločase nervozní. Teprve branka Moulise je uklidnila v 48. minutě. Pojistkou byl druhý gól Marečka.

Pardubice-Plzeň 3:0 (1:0) Pardubicím se v Ďolíčku daří, což dokázaly i proti Plzni. Nový plzeňský trenér Bílek neuspěl ani na druhý pokus.

2021-05-15

1. 32.kolo:

Slovácko-Bohemians 1:1 (1:1) Vedoucí branku domácích dal již v 10. minutě z trestného kopu Havlík. Za Bohemians srovnal v 25. minutě rovněž z dálky Ljovin. Bohemians již neprohráli dvancát kol v řadě

Ostrava-Zlín 4:2 (2:0) Baník vedl v prvním poločase 2:0 brankami Tetoura a Zajíce. Ševci v druhém poločase vyrovnali Martinezem a Hlinkou. Závěr pak patřil domácím, kteří dvakrát skórovali Buchtou a Zajícem.

Příbram-Jablonec 1:0 (0:0)  O naději domácích na udržení se v lize se postaral po chybě brankáře Hanuše v 77 minutě Mezera.

Opava-Olomouc 1:2 (0:1) Opava odsouzená k sestupu vzdorovala Sigmě do 83. minuty, kdy Chytil vstřelil vítěznou branku Hanáků.

MLS

NY City-Toronto FC 1:1 (0:0) Vedoucí branku domácích vstřelil po trestném kopu Thorarinssona Paraguayec Meduna. Za Toronto vyrovnal Jacob Shaffelburg v 74. minutě.

2021-05-14

32. kolo:

Liberec-Brno 1:1 (0:0) Liberci bod nepostačí, aby si zajistil účast v pohárech a Brnu bod nepostačí na záchranu. Vedoucí branku Liberce dal Mosquera, za Brno vyrovnal v poslední minutě Růsek.

Plzeň jen remízovala s předposlední Příbramí

2021-05-09

31. kolo:

Olomouc-Slavia 0:1 (0:0) Slavia prodloužila svoji neporazitelnost na 42 zápasů. Jedinou branku utkání a svou čtrnáctou v sezóně vstřelil dvanáct minut před koncem Kuchta, který tak útočí na korunu krále ligových střelců.

Sparta-Ostrava 3:1 (1:0) Utkání bylo do 79. minuty nerozhodné 1:1. Vedoucí branku Sparty vstřelil Švéd Karlsson v 37. minutě. Za Baník vyrovnal v druhém poločase Buchta. O utkání rozhodla srážka ostravských stoperů, kterou potrestal Dočkal. Vítězství rudých pojistil dvě minuty před koncem Hložek.

České Budějovice-Pardubice 2:0 (1:0) Fotbalisté Českých Budějovic zvítězili ve 31. kole první ligy nad Pardubicemi 2:0 a doma naplno bodovali po šesti zápasech. Ve 36. minutě otevřel skóre Marko Alvir po přihrávce Benjamina Čoliče, který z dalšího přímého kopu těsně před koncem přidal druhý gól.

Karviná-Slovácko 0:2 (0:1) Slovácko vyhrálo v Karviné 2:0 díky gólům Vlastimila Daníčka z penalty a Milana Petržely. Tým z Uherského Hradiště porazil slezského soupeře v nejvyšší soutěži po šesté za sebou stejným výsledkem. Slovácko si upevnilo čtvrtou příčku a vzdálilo se svým konkurentům o místa v pohárové Evropě Plzni a Liberci.

2021-05-08

31. kolo:

Bohemians-Liberec 3:0 (0:0) Po nerozhodném prvním poločase, načal Severočechy z penalty Pulkrab. Následovala druhá branka, kterou zařídil patičkou Necid. Třetí gól vstřelil z dálky Hronek.

Brno-Mladá Boleslav 2:3 (0:2) Když hostující Drchal vstřelil v 47. minutě třetí branku hostů, bylo jasné, že je rozhodnuto, ale domácím se podařilo Pernicou z penaltya Přichystalem snížit na rozdíl jediné branky.

Plzeň-Příbram 3:3 (1:2) Hosté překvapivě vedli brankami Pilíka a Nového. Domácím se podařilo otočit skóre, ale v 96. minutě Zorvan vyrovnal a připravil domácího trenéra Guľu o zaměstnání.

Zlín-Opava 1:1 (0:1) Přestože hosté vedli brankou Nešického, vedení neudrželi a jsou prvním sestupujícím. Branku Zlína vstřelil v 78. minutě Poznar.

2021-05-07

31. kolo:

Jablonec-Teplice 4:1 (2:0) Domácí Doležal zaznamenl hattrick. Teplice stále nemají záchranu jistou, přestože Brno prohrálo doma s Boleslaví.

MOL Cup - Finále: Plzeň-Slavia

2021-05-05

Semifinále

Sparta-Slavia 0:3 (0:2) Slavia jasně přehrála svého rivala. O branky se postarali dvakrát Kuchta a jednou Holeš. V druhém semifinále porazila Plzeň Teplice 1:0, když jedinou branku vstřelil v 76. minutě Havel.

Slavia čtyři kola před koncem mistrem

2021-05-02

30. kolo:

Slavia-Plzeň 5:1 (2:0) Slavia již před zápasem věděla, že je mistrem, protože Sparta předtím remízovala v Liberci a tak již ji ani teoreticky nemohla dostihnout. Červenobílí hráli v pohodě, o kterou se postaral již v 6. minutě dělovkou Holeš. Navíc v 15. minutě kopal Deli penaltu, ale brankář Staněk jeho střelu nohou vyrazil. O sedm minut později Kaša tečoval Bořilovu střelu do vlastní branky. Na začátku druhého poločasu van Buren zvýšil na 3:0. Za tohoto stavu se podařilo hostujícímu Káčerovi snížit, ale poslední slovo patřilo Báhovi a Stanciovi. Slavia tak získala třetí titul za sebou, jedenadvacátý v lize a 42. zápasů za sebou neprohrála.

Liberec-Sparta 2:2 (1:0) Liberec sice vedl dvěma góly exsparťana Peška, ale Sparta dokázala během jedné minuty srovnat góly Karlssona a Hložka.

Pardubice-Karviná 2:2 (1:1) Fotbalisté Pardubic hráli ve svém vršovickém azylu ve 30. ligovém kole s Karvinou 2:2. V souboji dvou týmů ze středu tabulky ve 32. minutě poslal hosty do vedení Albánec Kristi Qose z penalty, vzápětí vyrovnal Pavel Černý. Po změně stran otočil stav Brazilec Cadu z pokutového kopu, ale poslední slovo měl karvinský Lukáš Bartošák.

Teplice-Zlín 0:0 Teplice hrály bez jedenácti zraněných hráčů, přesto měly v druhém poločase převahu. Největší šanci měl Jukl po nahrávce Vukadinoviće, ale neproměnil.

Jablonec-Olomouc 3:1 (1:1) Olomouc sice vedla brankou Látala a hrála hodinu přesilovku, protože domácí Kratochvíl musel po druhé červené kartě pod sprchu. Jablonec dvěma góly Schranze a jedním Doležala, dokázal získat důležité tři body.

2021-05-01

30. kolo:

Ostrava-Brno 1:1 (0:0) Zbrojovka stále ztrácí čtyři body na nesestupové Teplice. Vedoucí branku domácích vstřelil po změně stran Buchta. Jedenáct minut před koncem vstřelil vyrovnávací branku Štěpanovský.

Slovácko-Mladá Boleslav 0:1 (0:1) Slovácko z pěti posledních zápasů čtyřikrát prohrálo a zkomplikovalo si boj o poháry. Jedinou branku dal v 24. minutě Drchal.

Opava-Bohemians 1:1 (1:0) V prvním poločase se kopaly dvě penalty. Nejprve Puškáč neproměnil, zatímco opavský Helešic ano. V druhém poločase Puškáč napravil svou chybu a v 57. minutě vyrovnal.

Příbram-Budějovice 0:1 (0:1) Budějovice po 11 kolech zvítězily brankou Čoliće. Domácí Pilík dokonce neproměnil penaltu a je pravděpodobné, že Příbram v příštím ročníku ligu opustí.