Zajímavosti z kopané

Česká Fortuna liga

2021-04-25

29. kolo:

Bohemians-Slavia 0:0 Slavia sice ještě nezískala titul, ale v utkání překonala rekord 41 zápasů bez prohry. K mistrovskému titulu potřebují sešívaní alespoň ještě bod. Klokani byli v Ďolíčku vyrovnaným soupeřem. Opírali se o výborného mladého brankáře Bačkovského, který se několikrát vyznamenal při střelách Masopusta a van Burena. Nakonec mohli i zvítězit, ale střelu Ljovina v nastaveném čase zlikvidoval Kolář, který stále chytá v helmě a masce.

Sparta-Opava 4:2 (2:0) O vítězství rudých se zasloužil mladý Hložek, který zaznamenal hattrick a připsal si ještě branku při Plavšičově druhém gólu. Opava v druhém poločase stačila jen korigovat.

Karviná-Příbram 0:1 (0:1) Příbram má stále naději na udržení ztrácí na patnácté Teplice pouze pět bodů. Jedinou její branku vstřelil Edrisa Lubega.

Brno-Teplice 0:0 Brno hrálo od 43. minuty přesilovku, protože předčasně mířil do sprtch Gabriel, ale domácí nedokázali vstřelit branku a tak utkání, které mohlo rozhodnout o sestupu z ligy skončilo bez branek.

Zlín-Pardubice 0:4 (0:2) O branky se podělil v prvním poločase Brazilec Cadu a v druhém střídající David Huf.

2021-04-24

29. kolo:

Plzeň-Slovácko 2:1 (1:1) Slovácko sice vzdrovalo celý první poločas, kdy na branku Ba Loua odpověděl v závěru prvního dějství Kalabiška. Vítěznou branku vstřelil dvacet minut před koncem Kalvach.

Mladá Boleslav-Liberec 0:1 (0:1) Liberec s Mladou Boleslaví již deset zápasů neprohrál. Tentokrát se o vítězství Severočechů postaral v 26. minutě Sadílek.

Olomouc-Ostrava 0:2 (0:1) V moravském derby dostal v 27. minutě do vedení Baník Buchta. Pojistku připravil v nastaveném čase Kaloč.

2021-04-21

28. kolo:

Slavia-Zlín 2:1 (1:1) Slavia již 40 zápasů v lize neprohrála a vyrovnala tak československý rekord Sparty z let 1943-1946 a pokud vyhraje v neděli na Bohemians získá třetí mistrovský titul za sebou. V středečním zápase si však zahrála s nervy svých fanoušků, protože již v 7. minutě Bořil fauloval Poznara a penaltu Potočný proměnil. Stanciu sice po krásné přihrávce Tecla vyrovnal. Pak následovaly dvě odvolané penallty Slavie. Nejprve, když Tecl byl faulován před prázdnou brankou Cedidlem, ale rozhodčí Ginzel penaltu i červenou kartu odvolal pro předchozí ofsajd. Druhá penalta se měla kopat při Vraštilově ruce. Vraštil si však sám kopl míč na svou ruku, což se po změně pravidel nepíská. Rozhodnutí padlo v úvodu druhého poločasu, kdy míč poletoval na malém vápně jako kulečníková koul. Tomu učinil přítrž Kuchta. V 65. minutě hostující Poznar nejprve orazítkoval břevno a z dorážky mířil nad.

Pardubice-Sparta 2:2 (0:2) Hostující Sparta měla vítězství na dosah. Po poločase vedla brankami Wiesnera a Hancka. V 49. minutě však rumunský brankář Florin Nita odkopl míč přímo na nohu pardubického Jeřábka a ten téměř z půlící čáry dal kontaktní gól. V 75. minutě videorozhodčí Adámková potvrdila penaltu pro Pardubice, kterou proměnil Cadu.

Příbram-Bohemians 1:4 (0:0)  Téměř hodinu se hrálo bez branek. O poločase však přišli na hřiště Puškáč a Keitha a začaly padat branky. Dvě dal Keitha, po jedné Vondra a Květ z penalty. Teprve jedenáct minut před koncem dal jedinou branku domácích Lubega.

Teplice-Plzeń 0:1 (0:0) Plzeň díky brance Kaši ze 61. minuty js stále ve hře o poháry.

Slovácko-Brno 4:2 (2:1) Slovácko šlo v prvním poločase do vedení Havlíkem a Petrželou. Hostům se podařilo v 60. minutě vyrovnat na 2:2. Jenže Daníček z penalty a Jurečka upravili na konečných 4:2.

Opava-Liberec 0:2 (0:2) Liberec o třech bodech rozhodl v prvním poločase brankami Rondiče a Sadílka. Již ani skalní fanoušci Opavy nevěří v záchranu opavských fotbalistů v nejvyšší soutěži.

2021-04-20

28. kolo:

Jablonec-Karviná 3:0 (3:0) Všechny branky padly již v prvním poločase, kdy skórovali Schranz z penalty, Doležal a Pleštil. I v druhé části hry Jablonec dominoval, ale další branku se mu už nepodařilo vstřelit.

České Budějovice-Olomouc 2:2 (2:0)  V prvním poločase dominovali domácí a dostali se do dvoubrankového vedení již v 11. minutě, když skórovali Valenta a Havel. Po změně stran srovnali skóre Gonzales z penalty a Havel.

Ostrava-Mladá Boleslav 2:1 (0:1) Úvod patřil Středočechům, kdy se do vedení dostali v 10. minutě Klímou. V druhém poločase Azevedo z penalty a Tetour otočili  skóre.

2021-04-18

27. kolo:

Sparta-Slovácko 1:0 (0:0) Sparta se posunula na druhou příčku, když na Letné zdolala Slovácko, když v 70. minutě Wiesner proměnil centr Plavšiče. V brance Slovácka byl vynikající brankář Nemrava, kterého Sparťané nemohli dlouho překonat.

Liberec-Slavia 0:1 (0:0) Sešívaní prodloužili ligovou sérii na 39. zápasů bez prohry. Do sestavy se vrátil Kúdela, která byl nejlepším hráčem na hřišti a pět minut před koncem proměnil penaltu. Jednalo se o souboj dvou týmů s neljepšími obranami. V druhé půli se jednalo o tvrdé utkánía rozhodčí Hrubeš rozdal celkem devět žlutých karet.

Příbram-Zlín 0:1 (0:0) Naposledy vyhrála Příbram doma na podzim proti Zlínu. Tentokrát dosáhla stejného výsledku, když jedinou branku vstřelil v 70. minutě z penalty Tomáš Pilík

Brno-Pardubicc 1:2 (0:1) Východočeši kromě dvou branek, které vstřelili Toml a Ewerton nastřelili ještě dvě tyče. Branku Brna na 1:1 vstřeli v 69. minutě Přichystal. Hrálo se čistě a rozhodčí Petřík nemusel ukázat ani jednou žlutou kartu.

2021-04-17

27. kolo:

Plzeň-Jablonec 1:1 (1:0) Ba Loua sice dostal Plzeň krátce před přestávku do vedení, ale v 70. minutě Schranz dokázal vyrovnat a postaral se o to, že Jablonec zůstává zatím na druhém místě.

Karviná-Budějovice 3:0 (2:0) O utkání rozhodlo prvních 11 minut, kdy skórovali Qoso a Herc. I začátek druhé půle patřil domácím a v 46. minutě Eduardo Santos upravil na konečných 3:0.

Olomoucc-Teplice 1:1 (1:0) Teplice bojující o záchranu tentokrát spasil v 50. minutě Vukadin Vukadinovič. Domácí sice vedli od 4. minuty Zifčákem, ale na oba body to nestačilo.

Mladá Boleslav-Opava 2:0 (0:0) Boleslav konečně zabrala a v druhém poločase jí zajistili výhru Zmrhal a Škoda. Boleslav vítězstvím posílila naději na záchranu, naopak Opava je tééměř jistým druhým sestupujícím.

MLS

2021-04-17

Montreal-Toronto 4:2 (2:1) Utkání nezačlo dobře pro Toronto a již v 3. minutě Toye dostal Impact do vedení. V 24. minutě po pěkném úniku po pravé straně zvýšil Quioto na 2:0. V závěru prvého poločasu Delgado proměnil opakovanou penaltu, ale v druhé části hry opět dominovali montrealští, když dvakrát skóroval Wanyama. Teprva dvě minuty před koncem normálního času Laryea dal druhou branku TFC.

***

2021-04-16

27. kolo - předehrávka:

Bohemians-Ostrava 1:1 (0:0) Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali doma v předehrávce 27. kola první ligy s Baníkem Ostrava 1:1. Obě branky vstřelili střídající hráči. V 84. minutě poslal hosty do vedení Dyjan Carlos de Azevedo, ale ve třetí minutě nastavení vyrovnal z penalty Vojtěch Novák. Pražané neprohráli v nejvyšší soutěži posedmé za sebou a zůstali desátí, Baník se v neúplné tabulce na sedmém místě bodově dotáhl na pardubického nováčka, který má zápas k dobru. (sport.cz)

Evropská liga

2021-04-15

Slavia-Arsenal 0:4 (0:3) Naděje Slavie na postup do semifinále trvala do 18. minuty. První branka Saka sice pro ofsajd neplatila po  intervenci videorozhodčího, ale Pepeho gól již znamenal konec nadějím sešívaných. Další pohroma přišl, když si s Pepem nedokázal poradit Hromada a v šestnáctce ho fauloval. Lacazette penaltu bezpečně proměnil. O tři minuty později Saka z hranice šestnáctky po zemi překonal Koláře po třetí. Pak již se dohrávalo z povinnosti a Lacazette upravil třináct minut před koncem na konečných 0:4. Spanilá jízda slávistů Evropskou ligou tak skončila.

2021-04-14

22. kolo - dohrávka:

Jablonec-Sparta 1:0 (0:0) O druhé porážce Sparty v tomto týdnu rozhodl dvě minuty před koncem hlavou Schranz. Jablonec byl v úvodu aktivnější. Spartě se nedařila kombinace na těžkém terénu a když už se dostala ke střelbě byl jablonecký brankář vždy na místě.

24. kolo - dohrávka:

Plzeň-Zlín 2:0 (1:0) Plzeň si vylepšila bilanci díky brankám Beauguela v 31. minutě a po přestávce upravil na konečných 2:0 Ba Loua. Největší šanci ševců měl Fantiš, ale jeho hlavičku pod břevno Staněk vyrazil.

2021-04-13

Pardubice-Slovácko 3:1 (2:1) Pardubicím se v Ďolíčku tentokrát dařilo a dokázalo přehrát na jaře dobře hrající Slovácko, které sice od 9. minuty vedlo brankou Klimenta. Do poločasu však srovnal Ewerton a Hoffman vlastním gólem je dostal do vedení. Na konečných 3:1 upravil sedm minut po přestávce Kostka.

2021-04-11

26. kolo

Slavia-Sparta 2:0 (1:0) Vrcholem 26. kola bylo pražské derby. I tentokrát jako proti Arsenalu skóroval v závěru prvního poločasu Holeš střelou z hranice šestnáctky na kterou byl rumunský brankář Sparty Nita krátký. Spartě patřil první poločas, domácí Slavii druhý, kdy v 81. minutě Tecl zvýšil na 2:0. Jedná se o první prohru trenéra Vrby na lavičce Sparty, zatímco Slavia v tomto ročníku ještě neprohrála. Pokud se nestane něco nepředvídaného vyhraje Slavia ligu po třetí za sebou.

Teplice-Mladá Boleslav 1:3 (1:1) Domící sice vedli od 19. minuty brankou Žitného, ale ještě do poločasu vyrovnal Zmrhal. Po přestávce pak Klíma a Michal Škoda dovedli Boleslav k vítězství.

České Budějovice-Brno 0:2 (0:0) Fotbalisté Brna zvítězili ve 26. kole první ligy v Českých Budějovicích 2:0. Nováček naplno bodoval po osmi zápasech nejvyšší soutěže, naopak Dynamo protáhlo sérii bez výhry na osm kol. V 56. minutě otevřel skóre Jiří Texl, pět minut před koncem přidal pojistku střídající Antonín Růsek z penalty

2021-04-10

26. kolo

Karviná-Plzeň 1:1 (1:0) Trenér Weber dosáhl s Karvinou remízu, když jeho svěřenci vedli v souboji s Plzní od 13. minuty díky Papadopulosovi, za Plzeň vyrovnal po změně stran Francouz Jean-David Beaugel.

Jablonec-Zlín 3:1 (1:0) Branky padaly až po přestávce. Nejprve skórovali jablonečtí Kubista, Jovović a Považanec. Za hosty korigoval Janetzký v 90. minutě.

Příbram-Olomouc 0:2 (0:0) Příbram, pokud se nestane zázrak je zřejmě prvním setupujícím. O jejím osudu rozhodli v závěru utkání nejprve vlastní brankou Zorvan, druhý gól připojil Houska.

Ostrava-Opava 3:0 (2:0) Také Opava si hraje s osudem. V slezském derby vstřelil obě branky prvého poločasu Zajíc. Třetí gól připojil v 59. minutě Buchta.

Slovácko-Liberec 1:0 (0:0) V tomto utkání, kdy Slovácko hrálo o třetí místo rozhodla penalta v 66. minutě, kterou proměnil Jurečka.

2021-04-09

26. kolo - předehrávka

Pardubice-Bohemians 0:2 (0:1) V ďolíčkovském derby byly domácí Pardubice v první půli aktivnější, ale ve 34. minutě fauloval Čihák pronikajícího Puškáče a sám Puškáč penaltu proměnil. Ještě hůře bylo pro Pardubice v 43. minutě, kdy Prosek zasáhl nohou do hlavy Schumachera a dostal červenou kartu. V úvodu druhého poločasu Osmančík upravil na 2:0 pro Bohemians.

2021-04-08

Arsenal-Slavia 1:1 (0:0) Slavia nastoupila přece jen s Kolářem v brance, který měl helmu a masku, která mu chránila obličej. První velkou šanci měl Saka, ale z těsné blízkosti netrefil Kolářovu branku. Utkání nepřipomínalo zápas Slavie s Arsenálem, kdy domácí zvítězili v roce 2007 7:0. Tentokrát Slavia udržela do poločasu krok, přestože více ze hry měli domácí. V druhé půli byla Slavia aktivnější. Důležitým momentem byl okamžik, kdy Brazilec Willian orazítkoval z trestného kopu tyč. Do další šance se dostal v 62. minutě Lacazette, ale když se pokusil přehodit Koláře, jeho střela skončila na spojnici tyče a břevna. Arsenal se přece jen dočkal v 85. minutě pronikl Pepé po pravé straně a dostla domácí do vedení. Po této brance začala Slavia útočit. Nejprve nastřelil z trestňáku Provod tyčku a následující rohový kop v 94. minutě zahrál tak skvěle, že Holeš hrající na místě stopéra poslal hlavou míč za záda brankáře Lena, který jen stačil jeho hlavičku tečovat.

***

2021-04-06

23. kolo - dohrávka:

Olomouc-Slovácko 0:0 V závěru měli blíž ke třem bodům hosté. V 79. minutě nejprve Petržela trefil tečovanou střelou tyč a z pokračující akce napálil Sadílek břevno odkryté branky. Slovácko venku v lize ztratilo body poprvé po šesti zápasech. Sigma doma v nejvyšší soutěži potřetí za sebou neskórovala.

2021-04-04

25. kolo:

Brno-Slavia 0:0 O překvapivý výsledek se postaral mladý hostující brankář Matyš Vágner, který v 18. minutě fauloval daleko před šestnáctkou domácího Hladíka a rozhodčí Orel po zhlédnutí videa mu udělil červenou kartu. Do branky šel náhradník Přemysl Kovář, který však udržel čisté konto. Slavia tak v lize neprohrála 37 zápasů a vytvořila nový rekord.

Mladá Boleslav-Příbram 0:0 V souboji dvou mužstev v závěru tabulky měla Boleslav blíže k vítězství, ale Ladra v 82. minutě netrefil z penalty ani branku.

Plzeň-Budějovice 2:1 (1:1) Budějovice vzdorovaly celý první poločas, kdy se domácí ujali vedení brankou Kalvacha, ale hosté v prodloužení srovnali na 1:1. Vítěznou branku vstřelil v druhém poločase střelou pod břevno Falta.

Zlín-Karviná 1:2 (1:1) Trenér Jozef Weber dovedl Karvinou k prvému vítězství po šesti zápasech. Vítěznou branku Karviné vstřeli v 67. minutě Papadopulos z penalty. V prvním poločase skórovali v 26. minutě Herc za hosty a Procházka za ševce.

2021-04-03

25. kolo:

Sparta-Teplice 7:2 (4:1) Covid - 19 připravil fanoušky na Letné o devět branek a o hattrick Krejčího II. Kanonáda se totiž odehrávala bez diváků. O utkání se rozhodlo prakticky již v 3. minutě, kdy hostující brankář Němeček špatně vykopl a uzdravený Hložek pohodlně skóroval. Další tři branky vstřelil právě Ladislav Krejčí mladší. V 21. minutě sice Jukl dal první branku Teplic. V druhém poločase si dal pak vlastní gól teplický Knapík. Na 7:1 zvýšili Polidar a Wiesner. Teprve devět minut před koncem Žitný upravil na konečných 7:2.

Olomouc-Pardubice 0:1 (0:0) Gól Ewertona šest minut před koncem znamenal, že Pardubice přeskočily v ligové tabulce Olomouc.

Opava-Slovácko 1:2 (0:0) Opava se dostala do vedení v 63. minutě Kaniou, ale fotbal se hraje na devadesát minut a Slovácko otočilo brankami Sadílka a Klimenta

Ostrava-Liberec 0:0 Ostrava byla v Liberci lepším týmem, ale v závěru prvního poločasu Stronati zahodil penaltu, když trefil levou tyč. Ostrava vyhrála naposledy v Liberci před jedenácti léty.

2021-04-02

25. kolo:

Bohemians-Jablonec 0:0 Největší vzrušení způsobil v prvním poločase domácí Puškáč, který dopravil Necidovu přihrávku do jablonecké branky, ale rozhodčí Pechanec po zhlédnutí videa branku neuznal. Obě mužstva se pak spokojila s bodem.