Téměř uhlídali Crosbyho i Malkina

Toronto-Pittsburgh 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Torontský brankář Frederik Andersen držel 56 minut a 24 vteřin čisté konto proti pittsburským hokejistům vedeným Sidneym Crosbym, Philem Kesselem a Jevgenijem Malkinem. Velkou zásluhu na tom měla torontská obrana včele s Romanem Plákem a Ronem Hainseym, kteří strávili na ledě přes dvacet minut. Ve čtvrté útočné řadě jim pomáhal ve středu útokuTomáš Plekanec. Kromě brankáře Andersena byl tentokrát velkou postavou autor dvou branek Nazim Kadri. Teprve v závěru utkání se podařilo hostům zdramatizovat utkání právě Crosbym a Hornqvistem, ale veterán Patrick Marleau minutu před koncem utkání pojistil domácím vítězství. V dresu hostí nenastoupil Dominik Simon a po čtyřiceti minutách vystřídal brankáře Tristiana Jarryho Casey Desmith. Poměr střel na branku byl 26:40 ve prospěch Tučňáků, ale výsledek zněl ve prospěch dobře bránících Maple Leafs.