Ondřej Kaše málem otočil utkání,

ale poslední slovo měli Maple Leafs

Toronto-Anaheim 7:4 (1:0, 3:3, 3:1)

Když v polovině utkání vstřelil Ondřej Kaše svou letošní třináctou branku a poprvé dostal Kačery do vedení, zdálo se, že hosté dotáhnou utkání do vítězného konce. Tato naděje pro ně trvala však pouhé čtyři minuty, již na konci druhé třetiny vedli opět domácí Maple Leafs 4:3. Ještě v úvodu třetí třetiny anaheimský Rakell srovnal na 4:4, byla to jeho druhá branka v utkání, ale závěr patřil Maple Leafs a Nylander, Matthews a Hyman rozhodli o trojbrankovém vítězství domácích. Nutno dodat, že jak Rakell, tak Nylander i Mathews si připsali nejen dvě branky, ale i jednu asistenci. Do utkání nastoupil již uzdravený obránce Roman Polák, který strávil na ledě 19:05 minuty, zatímco na druhé straně Ondřej Kaše 14:44. Ke vstřelené brance poznamenal:

OK: Jednalo se trochu o šťastnou branku. Byl to odražený puk, který minul Corey Perry a já ho doklepl za Andersenova záda.

ABE: Jak lze vysvětlit rozdíl mezi první a druhou třetinou? V prvních dvaceti minutách padla pouze jedna branka, v druhé části jich padlo šest.

OK: V průběhu utkání se to trochu víc otevřelo. Před tím se hrálo víc defenzivně.

ABE: Co vám víc vyhovuje defenzivní hokej, jak se hrál v první dvacetiminutovce nebo spíš to, co bylo v druhé a třetí třetině.

OK: Důležité je, co sedí týmu, ale spíš když se hraje trochu disciplinovanější hra.

ABE: Jaký to je pocit přijet z Kalifornie do mrazivého Ontaria?

OK: Já ten mráz nemusím mít. Mám raději teplo, ale miluji zdejší hokejovou atmosféru. Ta dokáže ledacos vynahradit. Není to ani tak v divácích, kteří jsou všude. Kanada je specifická, protože žije hokejem.

ABE: Který zápas se vám v této sezóně nejvíce podařil?

OK: Asi proti Kings 13. ledna 2018. Vstřelil jsem dvě branky a byl jsem vyhlášen první hvězdou utkání. Vyhráli jsme 4:2.

ABE: Je v utkání mezi Ducks a Kings zvláštní atmosféra, protože se jedná o derby?

OK: Určitě, je to vypjaté od první minuty.

ABE: Zde jste naopak v cizím prostředí. Vidíte rozdíl mezi Západní a Východní konferencí.

OK: Při zájezdu jsou na Východě první dva zápasy těžší, protože je časový posun tři hodiny. Ale jinak jsou obě konference vyrovnané.

ABE: V Západní konferenci máte nováčka Las Vegas, dokonce je v čele konference…

OK: Myslím si, že je to překvapení pro každého. Jedná se však pouze o základní část. Něco jiného bude play-offs.

ABE: Tabulka v Západní konferenci je našlapaná. Minnesota na posledním postupovém místě má 61 bodů, Colorado, Calgary a vy máte o bod méně. Anaheim má však odehráno nejvíce zápasů…

OK: My musíme hrát o každý bod. Je to na hraně, osobně se však cítím dobře.

ABE: Sledujete stále Kadaň v druhé lize?

OK: Ano, mám tam stále pár kamarádů.