Rozhovor s Patrikem Eliasem v mp3

Patrik Elias pred Reimerem

Nestarnouci duo
Toronto-New Jersey 2:3 v prodlouzeni
Podle stari jsou jednicky oba brankari: Martin Brodeur (prestoze prvni nosi na zadech cislo 30), ktery oslavi pristi rok ctyricitku a o rok mladsi Sved Johan Hedberg. Pak nasleduji v muzstvu New Jersey Devils dva Cesi Patrik Elias a Petr Sykora. Oba vsak v Torontu byli videt. Petr Sykora, kdyz nahral v 6. minute Kovalcukovi pri presilovce na prvni branku. Patrik Elias o dve minuty pozdeji, kdy asistoval Clarksonovi. Devils dominovali v prvni tretine, kterou vyhrali i v pomeru strel na branku 11:4. V druhe casti hry se Toronto zlepsilo a Kessel snizil na rozdil jedine branky. Hned po druhe prestavce Maple Leafs vyrovnali a v poslednich dvou minutach meli dokonce vyhodu presilovky, kdyz na trestne lavici byl Patrik Elias. V prodlouzeni to byl vsak opet Clarkson, ktery svou druhou brankou v utkani rozhodl o vitezstvi Devils. Jaky to byl pocit pro Patrika Eliase, kdyz v zaveru utkani usedl na trestnou lavici?
PE: Nebylo to nic prijemneho. V takovem zapase, kdy muzstvo hraje dobre a bojuje o vitezstvi, se to nesmi stat. Na stesti letos hrajeme dobre v oslabeni.
ABE: Doufal jste v ten okamzik, ze ziskate dva body?
PE:
V ten okamzik ne, jen jsem chtel, abychom nedostali branku a aby to slo do prodlouzeni. Pak jiz se muze stat cokoliv. Nam se letos dari pri najezdech, tam jsem videl nadeji, ale stesti se priklonilo na nasi stranu jiz v prodlouzeni.
Otazka: Co chybi stabilite v muzstvu?
PE
: Soutez je velmi vyrovnana, posledni tri zapasy jsme hrali dobry hokej. Dnes pouze v prvni tretine. Toronto letos hraje dobre. Museli jsme prekonat jejich napor. Pred tim jsme prohrali dva zapasy, kdy jsme hrali naopak dobre. Nekdy tam ty goly zkratka nepadaji, zbytecne bych to nerozebiral a nekdy se nam dari a pak si verime.
ABE: Dnes k tomu byl duvod si verit a presto jste sebevedomi ztratili?
PE:
Mame dobrou presilovku, ale nechce to tam spadnout. Dnes to tam spadlo. V druhe tretine jsem mel na hokejce branku, ale vypichl to jejich obrance.

Petr Sykora

Otazka: V muzstvu hraje opet Petr Sykora, jak vam jde spoluprace?
PE:
Je to v pohode. Naposledy jsme spolu hrali pred osmi nebo deviti roky. Ten cas nas poznamenal. I NHL se zmenila, ale ta sehranost, ta chemie je stale mezi nami. V kazdem zapase mame sance, abychom davali branky. Clovek musi zustat pozitivni.
ABE: Stravil jste temer cely hokejovy zivot v New Jersey, jake jsou v tom vyhody?