Rozhovor s Tomasem Kaberlem v mp3

Tentokrat jeste Pavel Kubina minul, ale v prodlouzeni si to vynahradil

Kubinova delovka rozhodla
Toronto-Atlanta 4:3 (1:2, 2:0, 0:1, 1:0)

Posledni utkani roku 2008 v Air Canada Centre se skutecne pro domaci vydarilo, i kdyz nic v uvodu tomu nenasvedcovalo. V 7. minute jiz vedli hoste 2:0 brankami Littla a Slatera a naprosto ovladali hru. Misto toho, aby zvysili na 3:0, vsak Kulemin dorazil Grabovskeho prihravku a najednou se z toho stala bitva. V druhe tretine Stempniak a Blake otocili skore a zdalo se, ze Maple Leafs tento vysledek ubrani.

Takhle se radovali torontsti pri vyrovnavaci druhe brance

Jenze Armstrong sedm minut pred koncem normalniho casu z prave strany po treti prekonal jednactyricetileteho Curtise Josepha, ktery chytal jako za mlada v neuveritelne forme a utkani se dostalo do prodlouzeni. Devet vterin pred sirenou koncici treti dejstvi zbytecne fauloval Enstrom a prodlouzeni zahajovalo Toronto ve ctyrech, zatimco Atlanta mela na lede pouze tri hrace. Po pul minute nahral Tomas Kaberle Pavlu Kubinovi a ten rozhodl o vitezstvi Toronta. V dresu hosti odehral dvanact minut obrance Boris Valabik, ktery pochazi z Nitry. V druhe tretine vsak byl zranen a tak se v zaverecne casti hry objevoval na lede pouze zridka.

Boris Valabik

Tomas Kaberle zhodnotil utkani takto: Jsou to dva dulezite body, protoze se nam zacatek utkani nepovedl a prohravali jsme o dve branky. Dulezita byla nase prvni branka a od toho okamziku jsme byli lepsim muzstvem. Dnes bychom si nezaslouzili prohrat. Nakonec to dobre dopadlo v prodlouzeni. Vystrelili jsme sedmactyricetkrat, coz je hodne. To nam umoznuje dorazet puk a to je predpokladem vitezstvi.

Tomas Kaberle
ABE: Po prohre pred Vanocemi s Dallasem, pred Silvestrem vyhra. Takze Silvestr bude veselejsi nez Stedry den