Fortuna liga

2021-12-19

Ostrava-Slavia 3:3 (0:2)

Na závěr podzimní sezóny se odehrálo neuvěřitelné drama na vítkovickéme stadionu. Slavia v prvním poločase vedla po úniku Olayinky a přesném pasu na Ivana Schranze. Druhou branku připojil Tomáš Holeš. Zdálo se, že sešívaní kontrolují hru, ale v druhém poločase domácí trenér Smetana udělal tři změny, které zafungovaly. Nejprve Almasi snížil na 1:2, pak dostal Oscar červnou kartu a Almasi střelou do šibenice vyrovnal. V 82. minutě Kuchta na brankové čáře zachytil míč rukou a dostal také červnou kartu. Almasi penaltu proměnil, ale sešívaní v 88. minutě podnikli ojedinělý protiútok. Almasi fauloval a Masopust přiťukl Tomáši Holešovi, který po zemi vyrovnal. V prodlouření ještě Baník kopal penaltu, ale tentokrát zvolil opačnou stranu a brankář Aleš Mandous penaltu kryl.

Teplice-Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

Jedinou branku utkání vstřelil z trestného kopu Ladra v 38. minutě. V 68. minutě domácí Fortelný neproměnil penaltu.

Olomouc-Zlín 1:1 (1:0)

Olomouc pouze remízovala doma se Zlínem, i když vedla od 25. minuty brankou Růska. Za hosty vyrovnal v 63. minutě hlavou Fantiš.

Liberec-Budějovice 0:0

V souboji dvou týmů ze středu tabulky nastřelily oba týmy pouze brankovou konstrukci. V 30. minutě budějovický Bassey nastřelil tyč. V závěru utkání v 83. minutě Rondič břevno.

2021-12-18

Hradec-Sparta 0:1 (0:0)

Hradec v mladoboleslavském azylu sehrál smolný zápas, když jedinou branku rudých vstřelil patnáct minut před koncem Adam Hložek.

Slovácko-Jablonec 2:1 (1:1)

Fotbalisté Slovácka porazili v 19. kole první ligy Jablonec 2:1. Tým z Uherského Hradiště poslal do vedení Václav Jurečka, před přestávkou srovnal Tomáš Hübschman, ale v 56. minutě rozhodl domácí Milan Petržela.

Karviná-Plzeň 0:1 (0:1)

O druhém místě Plzně po podzimu, rozhodl v 45. minutě obránce Milan Havel.

Bohemians-Pardubice 1:2 (0:1)

Utkání mezi Bohemians a Pardubicemi by se mohlo nazvat jako derby, protože oba týmy jsou zde doma. Tentokrát vyznělo pro „hosty“ za které skórovali nejprve v 22. minutě Chytil a v 56. minutě černý. Tomáš Necid už dokázal pouze v závěru snížit na rozdíl jediné branky.

2021-12-12

Sparta-Bohemians 5:1 (4:0)

O dalším debaklu klokanů rozhodl závěr první půle, kdy domácí třikrát skórovali. Navíc Pulkrab završil hattrick. Čtvrtou branku připojil Pavelka. V druhé půli Hancko zvýšil na 5:0. Teprve v nastavení Květ zaznamenal čestný úspěch hostujícího týmu.

Slavia-Mladá Boleslav 2:0 (2:0)

Dán Alexander Bah byl nejlepším hráčem sešívaných. Při první brance se nejlépe zorientoval v pokutovém území  a překonal hostujícího brankáře Šedu. Při druhé vybojoval ve středu hřiště míč, pronikl před branku a nahrál na pravou stranu volnému Rumunovi Stanciuovi, který zvýšil na 2:0.

Jablonec-Teplice 0:2 (0:1)

Jablonec po vyřazení v Konferenční lize nezabral ani doma proti Teplicím. Vedoucí branku Teplic vstřelil v 21. minutě Fortelný. V 71. minutě překonal domácího brankáře Hanuše Hyčka. V závěru domácí Čvančara dostal zbytečnou červenou kartu.

Budějovice-Olomouc 2:1 (1:0)

Ve vyrovnaném utkání vstřelil vedoucí branku Nigerijec Bassey. Španěl Gonzales sice vyrovnal, ale v 76. minutě uvidel červenou kartu a domácí dokázali přesilovku využít brankou Čoliče z penalty.

Sobotní výsledky: Plzeň-Liberec 2:0, Zlín-Karviná 2:1, Pardubice-Ostrava 0:3, Hradec-Slovácko 2:2.

Evropská liga

2021-12-09

Sparta-Bröndby 2:0 (1:0)

Sparta vyhrála na Letné, když dokázala přestřílet svého soupeře v střelách na branku 7:1. Vedoucí branku Sparty vstřelil z trestného kopu Hancko v závěru prvního poločasu, když obstřelil zeď. Po změně stran Hložek dorážkou z těžkého úhlu zvýšil na 2:0. Oba týmy dohrávaly o deseti hráčích. Sparta bez vyloučeného Wiesnera. Ben Slimane z Bröndby dostal rovněž červenou kartu.

Konečné pořadí ve skupině A: 1. Lyon 16:5 6, 2. Glasgow Rangers 6:5 8,  3. Sparta   6:9 7, 4. Bröndby 2:11 2.

Konferenční liga

2021-12-09

Kodaň-Slovan Bratislava 2:0 (1:0)

I v tomto utkání zvítězili dánští fotbalisté, když vedoucí branku vstřelil Jonas Grind   po půlhodině hry. Druhou připojil Rasmus Hojlund.

Pořadí ve skupině F: 1. FC Kodaň 15:5 15, 2. PAOK 8:4 11, 3. Slovan 8:7 8, 4. Lincoln 2:17 0.

Union Berlin-Slavia 1:1 (0:0)

V souboji o postup, stačila Slavii remíza. Přesto v prvním poločase Holeš nastřelil po Oskarově akci břevno. V úvodu druhé části hry Baumgartl nahrával zpatky, ale jeho přihrávku vystihl Schranz a dělovkou do šibenice překonal Ronnowa. Po druhé v utkání orazítkoval domácí konstrukci Olayinka. Unionu se však podařilo vyrovnat v 64. minutě po zmatku v obraně Slavie Krusem, ale to bylo vše.

Pořadí v skupině E: 1. Feynoord Rotterdam 11:6 14, 2. Slavia 8:7 8, 3. Union Berlin 8:9 7, 4. Maccabi Haifa 2:7 4.

Kluž-Jablonec 2:0 (1:0)

Obě branky domácích vstřelil Debeljuh. První v závěru prvého poločasu, druhou v závěru utkání. Jablonec měl sice v utkání převahu, jak v držení míče, tak v počtu střel, ale nakonec tato snaha na postup nestačila.

Pořadí ve skupině D: 1. Alkmaar 8:3 14, 2. Randers 9:9 7, 3. Jablonec 6:8 6, 4. Kluž 4:7 6.

***

2021-12-05

Slovácko-Plzeň 1:2 (0:1)

Fotbalisté Plzně vyhráli v nedělním šlágru 17. kola první ligy na půdě Slovácka a na ligového lídra Slavii ztrácejí tři body. Západočechy poslal do vedení už v 1. minutě Havel, náskok Viktorie pak navýšil ve druhé půli Beauguel. Jedinou trefu Slovácka zaznamenal až v nastavení Šašinka. Dva góly Slovácka sudí neuznal. (čtk-sport.cz)

Bohemians-Jablonec 1:2 (0:2)

Přestože hosté dohrávali o devíti hráčích domácím klokanům se nepodařilo vyrovnat. Jablonec vstřelil obě první branky v rvním poločase. Nejprve se trefil Čvančara a v první minutě nastavení to byl Houska. Za Bohemians se trefil až šest minut před koncem Hronek.

Mladá Boleslav-Pardubice 2:3 (0:3)

Východočeši vedli po 18 minutách již 3:0 dvěma brankami Chytila a jednu skóroval Cadu. Domácí dokázali v druhém poločasu pouze snížit góly Ewertona a Fily.

Ostrava-České Budějovice 4:1 (3:0)

Úvod patřil Baníku a v poločase již vedl 3:0 po brankách po brankách Klímy, Buchty a Fleischmana. V 85. minutě sice Škoda snížil na 1:3, ale o dvě minuty později Kuzmanović upravil na konečných 4:1.

2021-12-04

Olomouc-Slavia 0:1 (0:0)

Favorizovaná Slavia se na vítězství v Olomouci nadřela. V prvním poločase byli Hanáci lepším mužstvem, ale nedokázali se prosadit proti Mandousovi. V úvodu druhého poločasu nejprve Stanciu neproměnil penaltu. Jeho panenkovský lob skončil na břevně domácí branky, ale v 56. minutě po rohu rumunského reprezentanta, Masopust nahrál Kuchtovi a ten skóroval. Dlouho se diskutovalo o tom jestli nahrávka nebyla rukou, ale jednalo se spíše o rameno. Ještě v závěru prvého poločasu měl šanci Olayinka, ale ve vyložené šanci mířil vedle.

Karviná-Sparta 1:2 (0:0)

Po hodině hry byl stav utkání nerozhodný 0:0, pak však chyboval brankář Bolek a Sparta šla do vedení Pulkrabem. V 76. minutě Haraslín zvýšil na 2:0. V brance Sparty nastoupil opět Holec, který inkasoval dvanáct minut před koncem, když ho překonal Sinjavskij.

Ostatní zápasy: Liberec-Hradec Králové 1:0 (1:0) Branku vstřelil v 38. minutě Tupta.

Teplice-Zlín 4:1 (0:0) Hosté šli do vedení Hrubým, ale domácí skórovali v závěrečné půlhodině čtyřikrát: Fortelným, Shejbalem, Marešem a Trubačem.

2021-12-01

Bohemians-Karviná 3:0 (2:0)

V dohrávce 13. kola zvítězili klokani hlavně díky dvěma gólům, které padly rychle za sebou. V 22. minutě Puškáč protlačil míč za záda Bolka. a o chvilku později Köstl střelou po zemi zvýšil na 2:0. Od toho okamžiku Bohemians kontrolovali hru. V 59. minutě Necid vystřídal Puškáče a byl to právě on, kdo upravil devět minut před koncem na 3:0

Slovenská Fortuna liga

2021-12-19

18. kolo: Žilina-Slovan Bratislava 1:1, Pohronie-Liptovský Mikuláš 2:2, Senica-Trenčín 1:0, Sereď-Trnava 0:1, Zlaté Moravce-Michalovce 0:1, Dunajská Streda-Ružomberok 0:0.

2021-12-12

18. kolo: Slovan Bratislava-Dunajská Streda 0:0, Liptovský Mikuláš-Sereď 1:1, Pohronie-Senica 0:1, Ružomberok-Zlaté Moravce 1:1, Trenčín-Žilina 1:3, Trnava-Michalovce 2:0.

2021-12-04

17. kolo: Zlaté Moravce-Slovan Bratislava 1:2 Dunajská Streda-Pohronie 2:0, Michalovce-Ružomberok 0:3, Senica-Liptovský Mikuláš 1:0, Sereď-Trenčín 4:2, Žilina-Trnava 0:1.

Z utkání Sparta-Bohemians 5:1

Z utkání Slavia-Mladá Boleslav 2:0

Aleš Mandous kryl v Ostravě v prodloužení penalru.