Česká Fortuna liga

2021-10-31

Slavia-Plzeń 2:0 (0:0)

Slavia nakonec získala všechny tři body, i když nepodala dobrý výkon. Již v 11. minutě dostal červenou kartu plzeňský Řezník, ale Slavia se trápilla do 65. minuty, kdy Stanciu vystřelil z hranice šestnáctky, plzeňský brankář Staněk vyrazil před sebe a Linger dorazil za jeho záda. Další červenou kartu dostal Pernica a v závěru utkání šel pod sprchy plzeňský Mosquera po druhé žluté kartě. Teprve v poslední minutě prodloužení Krmenčík zvýšil na 2:0:

Ostrava-Sparta 2:2 (0:1)

Sparta šla do vedení když Hložek nahrál přesně Jakubu Peškovi a ten přesnou střelou překonla domácího brankáře Budínského. Po přestávce z pravé stany vyrovnal v 50. minutě Buchta. V poslední půlhodině nejprve Budínský zlikvidoval Dočkalovu penaltu. O dvě minuty později Sparta kopala penaltu opět a Hancko ji tentokrát proměnil. Tři minuty před koncem však Tetour opět z penalty vyrovnal na 2:2. Ostatní utkání Jablonec-Pardubice 1:1 (1:1) Vedoucí branku Jablonce dal Čvančara v 10. minutě. Za Pardubice skóroval po půlhodině Tischler. Mladá Boleslav-Hradec Králové 3:2 (2:1) Boleslav třikrát vedla, Hradec dvakrát srovnal.

2021-10-30

Olomouc-Slovácko 0:3 (0:0)

Všechny branky Slovácka padly v závěrečné dvacetiminutovce: 71. Reinberk, 80. Cicilia a 90. Holzer. Slovácko se posunulo dočasně na druhé místo. Ostatní zápasy: Teplice-Liberec 1:2 (1:1). Vítěznou branku vstřelil v 90. minutě Rondič, když Teplice hrály bez vyloučeného Knapíka. Zlín-České Budějovice 2:0 (1:0). Autory branek byli Tkáč a Hrubý. Utkání Karviná-Bohemians bylo odloženo kvůli Covidu.

MLS

2021-10-30

Atlanta-Toronto FC 1:1 (1:0)

Toronto již nemůže zasáhnout do play-offs. Domácí Atlanta United se dostala do vedení v 15. minutě Luizem Araujem. TFC se podařilo vyrovnat v závěru Peruzzem.

2021-10-27

Slavia-Olomouc 1:0 (1:0)

V dohrávce 3. kola porazila Slavia Hanáky brankou Olayinky z 5. minuty, který využil chyby Francouze Poulola. V první půli slávisté ještě dvakrát dopravili míč do sítě, ale ani jedna branka neplatila pro postavení mimo hru. V druhé půli pak Kuchta a Krmenčík zahodili několik vyložených šancí, při kterých se vyznamenal brankář Macík.

2021-10-24

Plzeň-Jablonce 5:0 (2:0)

Vedoucí Plzeň doposud pouze paběrkoval těsnými vítězstvími. V neděli si to vynahradila proti Jablonci. V prvním poločase se dostala do pohodového vítězství  2:0 brankami Kopice a Beauguela. Jablonec zkolaboval v závěru utkání, když inkasoval v poslední dvacetiminutovce třikrát. Autory branek byli opět Kopic, Mosquera a Šulc. Na druhé místo se vrátila Sparta, která ve vyrovnaném utkání porazila Boleslav brankou Hložka z poslední minuty. Slavia ztratila další body v Budějovicích, když prohrávala po 14 minutách 0:2 brankami Brandnera a Hory. Na začátku druhého poločasu dokázali Olayinka a Oscar srovnat skóre, ale na obrat to již nestačilo, i když v závěru utkání Slavia hrála přesilovku. Výsledek 2:2 rozhodl o dělbě bodů. Hradec v mladoboleslavském exilu zvítězil dvěma góly Dvořáka a jedním Rady 3:0 nad Teplicemi.

2021-10-23

Slovácko-Bohemians 1:0 (0:0)

Pro Bohemians smolný zápas. Klokani drželi nerozhodný stav do 93. minuty, kdy Sadílek nacentroval z levé strany a hráč z Curacao Rigino Cicilia dopravil míč za Bačkovského záda. Ve zbývajících zápasech Liberec porazil Olomouc 2:0 brankami Fýdka a Hilala z penalty a Pardubice hrály nerozhodně se Zlínem 0:0, když pardubický Cadu neproměnil v 54. minutě penlatu. Zápas Karviná-Ostrava byl kvůli Covidu odložen.

MLS

2021-10-23

Toronto-Montreal 1:1 (0:0)

Toronto, které mělo na BMO Filed během utkání převahu inkasovalo jako první, když Sunusi Ibrahim skóroval v 55. minutě. Závěrečný nápor Toronta byl korunován v posledních vteřinách hry brankou Jozy Altadora, který obstřelil zeď.

Evropská liga

2021-10-21

Sparta-Lyon 3:4 (2:1)

Utkání bohaté na branky nezačala Sparta špatně a po 19 minutách vedla 2:0 brankami Haraslina. Sparta porazila naposledy francouzského soupeře naposledy před 30 léty. Tentokrát začátak utkání napovídal, že by mohlo jít o jiný scénář, jenže Toko Ekambi do poločasu snížil na rozdíl jediné branky. Jenže v druhém poločase Pražané již na svého soupeře nestačili a třikrát za sebou inkasovali po Aouara, Paquetá a opět Ekambiho. V závěru utkání Ladislav Krejčí II. upravil na konečných 3:4.

Konferenční liga

2021-10-21

Jablonec-Randers 2:2 (1:1)

Jablonec si udržel druhou příčku v tabulce, přestože doma pouze remízoval. Obě branky domácích vstřelil Čančara, za hosty dvakrát skóroval Odey. Druhá branka padla z penalty v poslední minutě.

Maccabi Haifa-Slavia 1:0 (1:0)

První příležitost ghanského Donyoha sice skončila v 20. minutě na tyčce, ale o čtyři minuty později se již nemýlil a poslal míč Kolářovi pod břevno. Druhý poločas byl ve znamení převahy Slavie, ale Olayinka v 64. minutě z blízka hlavičkoval pouze do rukavic brankáře Cohena. Další příležitost měl v závěru Lingr, ale ani on nepřekonal amerického brankáře v barvách izraelského celku.

Slovan Bratislava-Lincoln Red Imps 2:0 (0:0)

Slovan byl proti gibraltarskému mistru jasným favoritem. Přesto první poločas skončil bez branek. Hned v úvodu druhého poločasu po akci Medveděva dostal Green Slovan do vedení. Druhý gól připojil Ezekiel Henty. Slovan zůstal se čtyřmi body na třetím místě ve skupině F.

2021-10-17

Pardubice-Sparta 2:4 (0:3)

Sparta potvrdila roli favorita a v poločase již vedla rozdílem tří branek, když dvakrát skóroval Minčev, jednou Wiesner. Cadu sice v 55. minutě snížil, ale Pešek dal čtvrtou branku a Huf stačil tři minuty před koncem pouze snížit. O vítězství Plzně v Teplicích se postaral již v 2. minutě Jean-David Beauguel. V sobotu pak Slavia v Edenu porazila Liberec 3:1. Kuriozitou byl návrat Miroslava Stocha, který v dresu Liberce dal jednu branku. Góly Slavie vstřelili Bah, Kuchta a Olayinka. Ostatní výsledky: Zlín-Hradec Králové 2:3, Olomouc-Karviná 2:0, Ostrava-Slovácko 1:2, Jablonec-České Budějovice 2:2 a Mladá Boleslav-Bohemians 4:1, ačkoliv Klokani vedli 1:0 ještě v 65. minutě.

MLS

2021-10-16

Toronto-Atlanta 0:2 (0:1)

TFC ztratilo poslední naději na postup do play-offs. Vedoucí branku Atlanty dal v nastavení prvního poločasu Luiz Araujo. Ve vypjatém závěru dostali současně červenou kartu torontský Auro Jr. a hostující Barco. Při závěrečném náporu Toronta Barco zvýšil na 2:0 pro United.

Kvalifikace MS

2021-10-13

Kanada-Panama 4:1 (1:1)

Kanada se díky vítězství nad Panamou posunula na postupové třetí místo v kvalifikaci MS ze skupiny CONCACAF. Před skvalou návštěvou 27000 diváků na BMO Field v Torontu se utkání nevyvíjelo pro domácí tým nejlépe. Již v 5. minutě Ronaldo Blackburn dostal hosty do vedení, které trvalo do 29. minuty, kdy Michael Murill dopravil míč do vlastní branky. Teprve v druhém poločase se Kanaďané vedení hráčem Bayernu Mnichov Alfornsem Daviesem dostali do ofenzivy a byl to právě Davies, který vybojoval na pravém křídle zdánlivě ztracený míč u postranní čáry, pronikl do pokutového území a chladnokrevně zavěsil. Branka, kterou jistě ukáže nejednou kanadská televize. Další dva góly připojili Tajon Buchanan v 72. minutě a Jonathan David o šest minut později. Kanada se tak přiblížila po 46 letech k postupu na Mistrovství světa. USA-Kostarika 2:1, Honduras-Jamajka 0:2, Salvador-Mexiko 0:2.

8. 8.Honduras 2:10 3

Postupují první tři týmy, čtvrtý tým bude hrát kvalifikaci.

Aleš Březina - Toronto

2021-10-11

Bělorusko-Česko 0:2 (0:1)

Čeští fotbalisté udrželi naději na postup, když na neutrální půdě v Kazani bez diváků vyhráli 2:0. Vedoucí branku vstřelil Patrik Schick v 22. minutě z pravé strany, když prostřelil brankáře Pavljučenka. Druhý gól dal po nahrávce Schicka Adam Hložek v 65. minutě. V druhém utkání skupiny E vyhrál Wales nad Estonskem 1:0. Takže naděje na postup z druhého místa jsou vyrovnané.

Chorvatsko-Slovensko 2:2 (1:2)

Přestože Slovensko dvakrát vedlo brankami Schranze a Haraslina,
nedokázalo tento náskok udržet díky chybám v obraně. Poprvé vyrovnal Kramarič, po druhé prostřelil zeď Luka Modrić. Slovensko je v skupině H třetí s deseti body a do Kataru se zřejmě nepodívá.

2021-10-10

Jamajka-Kanada 0:0

Kanada měla během utkání převahu, kterou nedokázala využít. Přesto si Kanaďané udrželi neporazitelnost v kvalifikaci a naději na postup. Utkání se hrálo na National Stadium Independence Park.

2021-10-08

Česko-Wales 2:2 (1:1)

Wales byl lepším mužstvem a v prvním poločase nepouštěl Čechy prakticky k míči. Českou obranu prověřovali Velšané protiútoky, z nichž vstřelil Ramsey v 36. minutě vedoucí branku, když brankář Vaclík uklouzl. Domácím se podařilo srovnat Peškem o dvě minuty později, když dorazil míč vyražený brankářem Wardem. V druhém poločase po čtyřech minutách hry dával Ramsey malou domů a brankáři Wardovi přeskočil míč nohu, stačil ho na brankové čáře ještě nasměrovat na tyč, ale od tyče míč putoval již za jeho záda. Tato branka však nasměrovala hráče v žlutých dresech a James 69. minutě vyrovnal. Přestože trenér Šilhavý byl zklamán z výsledku a výkonu mužstva, nakonec bral bod za remízu, která nic neřeší.

Rusko-Slovensko 1:0 (1.0)

Ve skupině H prohrálo Slovensko vlastní brankou Škriňára z 24. minuty. Slováci měli po celý zápas převahu, o čemž svědčí statistika držení míče po dobu 74% utkání. Poměr střel na branku 5:1. I poměr rohů byl ve prospěch Slovenska 14:6.

Mexiko-Kanada 1:1 (1:1)

Kanada dosáhla historického úspěchu na Aztéckém stadionu v Mexico City, když poprvé od 16. listopadu 1980 remízovala s domácími Mexičany. Vedoucí branku Mexičanů vstřelil v 20. minutě Jorge Sanchez. Za Kanadu vyrovnal Jonathan Osorio v 43. minutě. Překvapivé bylo, že Kanada byla lepším týmem a měla více příležitostí skórovat.

2021-10-03

Sparta-Slavia 1:0 (1:0)

Slavia okusila po 54 zápasech v lize hořkou porážký na Letné od svého tradičního rivala Sparty. I když v prvním poločase měla příležitost skórovat, když Kuchta se dostal před Nitu, ale nedopravil míč do sítě. O utkání rozhodla 41. minuta, kdy Ousou fauloval Haraslína a po druhé žluté kartě dostal červenou a musel pod sprchy. V zápětí Haraslín se štěstím o zeď vstřelil jedinou branku utkání.

Hradec v mladoboleslavském exilu vedl o deseti v závěru utkání nad Jabloncem 2:1, ale v 99. minutě Malínský vyrovnal na 2:2. Karviná prohrála doma s Mladou Boleslaví 0:1 a Liberec s Ostravou 0:2.

V sobotu Jean-David Beauguel  dvěma góly rozhodl o vítězství Plzně 2:1 nad Zlínem. Dvě minuty v prvním poločase stačily Bohemians, aby zvítězili nad Olomoucí 2:0. Branky vstřelili ve 23. minutě Köstl a v 25. minutě Chramosta. Ve zbývajících sobotních zápasech pak Slovácko porazilo Teplice 3:2 a Budějovice Pardubice 3:1.

MLS

2021-10-03

Toronto FC-Chicago Fire 3:1 (1:1)

Hosté vedli brankou Beriće ze 16. minuty. Ještě do poločasu vyrovnal Delgado. V druhém dějství otočili skóre v 56. minutě Gonzales

Slovenská Fortuna liga

2021-10-31

13. kolo: Trenčín-Slovan Bratislava 2:3, Trnava-Senica 2:1, Liptovský Mikuláš-Dunajská Streda 1:0, Michalovce-Pohronie 0:2, Ružomberok-Sereď 3:1, Žilina-Zlaté Moravce 4:1.

2021-10-24

12. kolo: Sereď-Žilina 1:1, Pohronie-Trnava 0:2, Senica-Ružomberok 0:2, Zlaté Moravce-Trenčín 0:1. V neděli v dohrávce: Slovan Bratislava- Liptovský Mikuláš 4:0 a Dunajská Streda-Michalovce 1:0.

11. kolo: Trnava-Slovan Bratislava 0:3 kontumace -  Utkání bylo předčasně ukončené v 15. minutě pro výtržnosti fanoušků. Další zápasy: Pohronie-Ružomberok 2:2, Senica-Michalovce 1:1, Zlaté Moravce-Sereď 2:2, Žílina -Dunajská Streda 0:2, Liptovský Mikuláš-Trenčín 2:1.

10. kolo: Trenčín-Trnava 0:1, Slovan Bratislava-Pohronie 5:1, Ružomberok-Liptovský Mikuláš 4:1, Michalovce-Žilina 1:0, Sereď-Senica 2:1, Dunajská Streda-Zlaté Moravce 2:1.

Sparťané před vítězným utkání se Slavií.