Česká liga

Česká Fortuna liga

2021-08-29

Remízou Slavie v Karviné 3:3 se skončilo 6. kolo Fortuna ligy. Vyrovnávací branku domácích vstřelil v 91. minutě střídající Kacper Zych. Vedoucí branku domácích vstřelil v 27. minutě Papadopulos. Za Slavii otočili skóre Schranz a Kačaraba. V 55. minutě pak Svoboda opět vyrovnal. O deset minut pozeději Traoré dostal Slavii opět do vedení, které hosté neudrželi. Překvapením bylo vítězství Hradce nad Plzní 1:0 brankou Rady v 58. minutě. Sparta porazila 1:0 České Budějovice brankou Hancka v 38. minutě. Ostatní výsledky: Olomouc-Jablonec 4:0, Bohemians-Teplice 4:2, Slovácko-Pardubice 2:1, Ostrava-Mladá Boleslav 1:0 a Liberec-Zlín 0:1.

MLS

2021-08-27

V kanadském derby prohrálo Toronto v Montrealu 1:3. Toronto hrálo od 5. minuty bez vyloučeného Noble Okella. Branky Montrealu Piette, Torres a Quiolo. Za TFC skóroval Achara.

Evropská liga

2021-08-26

Legia Varšava-Slavia 2:1 (0:1)

Slavia hrála od 3. minuty bez vyloučeného Tomáš Holeše, přesto se ujala krátce před koncem poločasu vedení nádhernou střelou Nigerijce Ubonga Ekpaie. Na 2:0 měl možnost zvýšit Stanislav  Tecl, ale brankář Legie Boruc, jeho únik zlikvidoval a tak Emreli dvěma góly poslal Slavii do Konferenční lígy, kde se utká s

Feynordem Rotterdam, Unionem Berlín a Maccabi Haifa. V základní skupině Evropské ligy bude hrát Sparta s Glasgow Rangers, Olympicem Lyon a dánským Bröndby.

Slovan Bratislava-Olympiakos Pireus 2:2 (1:1)

První zápas vyhrál Olampiakos s Tomášem Vaclíkrem 3:0. Slovan se utká v Konferenční lize s FC Kodaň, PAOK Soluň a Lincolnem z Gibraltaru.

Konferenční liga

CSKA Sofia-Plzeň 3:0 (2:0,1:0)

Ani Plzeň po výhře doma 2:0 neuspěla, přestože v prodloužení hrála proti deseti. Vítěznou branku vstřelil v 119. minutě Mattheij.

Žilina-Jablonec 0:3 (0:1)

Pouze Jablonec byl z českých týmů úspěšný. Po vítězství doma 5:1, vyhrál i v Žilině brankami Pleštila, Čvančary a Vaníčka. Los jim v Konferenční lize přidělil nizozemský Alkmaar, rumunskou Kluž a dánský Randers.

2021-08-22

Fotbalisté Plzně vyhráli v nedělním utkání 5. kola nejvyšší soutěže doma nad Karvinou 2:0 a vedou tabulku, když z prvního místa Západočeši sesadili Spartu. České Budějovice zdolaly Liberec 1:0, poražený Slovan je tak dál s jedním bodem u dna tabulky. Jablonec remizoval doma se Slováckem 1:1. Hosté vedli, ale chvíli před koncem srovnal Čvančara z penalty. Slavia si pak večer smlsla na Baníku Ostrava, vyhrála 4:0 a zaknihovala nejvyšší výhru v sezoně. Pražané tak protáhli rekordní sérii bez porážky v nejvyšší soutěži už na 50 duelů.V mužstvu Slavie dominoval sedmnáctiletý Samek, který nahrál při první brance Tezlovi a druhou vstřelil sám. Třetí gól připojil v úvodu druhé půle lingr a skóre uzavřel z penalty Kúdela.

V sobotu 21. srpna 2021 se začalo 5. kolo. Mladá Boleslav porazila Teplice 3:1. Zlín prohrál vysoko s Olomoucí 1:4. Nováček Hradec nestačil na Spartu a prohrál 0:4. Ve vršovickém derby porazily domácí Pardubice Bohemians 3:0.

Po čtyřech kolech byla v čele Plzeň, která dokázala čtyřikrát zvítězit doma s Mladou Boleslaví a Slováckem shodně 2:1 a venku rovněž 2:1 na Bohemians a 1:0 v Plzni. Druhá Sparta ztratila první dva body na Bohemce remízou 1:1 ve 4. kole. Třetí je ostravský Baník, který prohrál v úvodním kole v Jablonci 0:1, ale pak již v zbývajících zápasech bodoval naplno. Čtvrtá je Slavia, která má sice plný počet bodů, ale zápas s Olomoucí doma k dobru. Tabulku uzavírá překvapivě Liberec, který získal pouze jeden bod za remízu s Hradcem, který hraje v exilu v Mladé Boleslavi.

Ostatní výsledky:

1. 1.kolo: Zlín-Slavia 0:1, Plzeň-Mladá Boleslav 2:1, Liberec-Slovácko 0:1, Budějovice-Teplice 1:0, Sparta-Olomouc 3:2, Pardubice-Karviná 2:2, Jablonec-Ostrava 1:0, Hradec-Bohemians 1:1.

2. 2.kolo: Bohemians-Plzeň 1:2, Slovácko-Budějovice 1:0, Ostrava-Zlín 5:1, Liberec-Sparta 0:5, Olomouc-Pardubice 3:2, Mladá Boleslav-Jablonec 3:0, Karviná-Hradec 1:1, Teplice-Slavia 1:3.

3. 3.kolo: Plzeň-Slovácko 2:1, Pardubice-Mladá Boleslav 1:1, Jablonec-Bohemians 2:2, Zlín-Teplice 3:0, Sparta-Karviná 2:0, Hradec-Liberec 1:1, Budějovice-Ostrava 1:3.

4. 4.kolo: Liberec-Plzeň 0:1, Teplice-Jablonec 1:0, Slovácko-Hradec 1:0, Ostrava-Pardubce 3:1, Bohemians-Sparta 1:1, Mladá Boleslav-Slavia 0:2, Karviná-Zlín 2:3, Olomouc-Budějovice 3:3.

Slavia-Legia Varšava 2:2 (2:2). Legia dvakrát vedla brankami Emreliho a Juranoviče. Slavia dokázala do poločasu dvakrát vyrovnat brankami Baha a Masopusta.

Olympiakos Pireus-Slovan Bratislava 3:0 (1:0) Fotbalisté Olympiakosu Pireus s debutujícím brankářem Tomášem Vaclíkem porazili v úvodním domácím duelu 4. předkola Evropské ligy Slovan Bratislava 3:0 a vykročili za postupem do základní části soutěže.

***

1. 2.předkolo: Plzeň-Dynamo Brest 2:1 a 2:1, Plovdiv-Slovácko 1:0 a 0:1 (na penalty 3:2).

2. 3.předkolo: New Saints-Plzeň 4:2 a 1:3 (na penalty 4:1)

3. 4.předkolo: Plzeň-Sofie 2:0 a Jablonec-Žilina 5:1.

Liga mistrů

Slovan Bratislava-Shamrock Rovers 2:0 a 1:2. Slovan Bratislava-Young Boys Bern 0:0 a 2:3. Rapid Vídeň-Sparta Praha 2:1 a 0:2. Sparta Praha-Monako 0:2 a 1:3. Ferencvaros Budapešť-Slavia Praha 2:0 a 0:1.

MLS

Toronto FC prohrálo v Miami s Interem 1:3 a je ve Východní konferenci poslední. Montreal remízoval ve Philadelphii 1:1 a Vancouver zdolal LAFC 2:1.

Slovenská liga

Slovenská Fortuna liga

1. 1.kolo: Trnava-Pohronie 1:0, Žilina-Sereď 3:0, Michalovce-Dunajská Streda 4:1, Liptovský Mikuláš-Slovan Bratislava 1:4, Ružomberok-Senica 0:0, Trenčín-Zlaté Moravce 4:0.

2. 2.kolo: Dunajská Streda-Liptovský Mikuláš 3:1, Senica-Trnava 2:1, Zlaté Moravce-Žilina 0:1, Slovan Bratislava-Trenčín 2:0, Pohronie-Michalovce 2:0, Sereď-Ružomberok 2:3.

3. 3.kolo: Trnava-Liptovský Mikuláš 4:0, Sereď- Dunajská Streda 1:0, Žilina-Pohronie 3:1, Michalovce-Trenčín 1:2,  Zlaté Moravce-Senica 1:1.

4. 4.kolo: Liptovský Mikuláš-Žilina 2:1, Trnava-Zlaté Moravce 2:0, Pohronie-Sereď 1:1, Senica-Dunajská Streda 1:1, Slovan Bratislava-Senica 3:1, Trenčín-Ružomberok 1:1.

5. 5.kolo: Zlaté Moravce-Pohronie 1:0, Ružomberok-Trnava 0:0, Michalovce-Liptovský Mikuláš 2:1, Sereď-Slovan Bratislava 0:1, Žilina-Senica 3:0, Dunajská Streda-Trenčín 1:1.

6. 6.kolo: Trnava-Žilina 1:1, Slovan Bratislava-Zlaté Moravce 4:1, Liptovský Mikuláš-Senica 1:2, Ružomberok-Michalovce 0:0, Trenčín-Sereď 0:0, Pohronie-Dunajská Streda 0:3.

Kúdelova penalta uzavřela skóre 5. kola.