Fortuna liga

2021-11-28

Sparta-Liberec 2:1 (1:1)

V posledním utkání 16. kola Sparta v historických dresech udolala nakonec Liberec brankou Pulkraba deset minut před koncem. Úvod zápasu patřil domácím a Karabec již v 5. minutě dostal Spartu do vedení. Veterán Rabušic v 33. minutě poslal míč Frýdkovi a ten přehodil brankáře Holce, který po prvé nastoupil ve Fortuna lize. Sparta se díky vítězství dostala na třetí příčku.

Slavia-Teplice 3:0 (2:0)

V souboji prvního s posledním nebylo pochyb o vítězi, obzvláště, když si v 16. minutě Masopust a Stanciu před trestným kopem něco pošeptali, následoval Masopustův náznak střely a pak rumunský reprezentant překonal po prvé Grygara v teplické brance. Druhý gól připojil před přestávkou Kuchta. V 56. minutě teplický Mareček dostal červenou a Švéd Aiham Ousou hlavou dal třetí gól po centru Plavšiće.

Ostatní nedělní zápasy: Hradec-Karviná 1:0 a Jablonec-Mladá Boleslav 0:1.

V sobotu pak Plzeň rozdrtila Bohemku 6:0. Pardubice prohrály s Olomoucí 1:5. Zlín remízoval s Ostravou 2:2. Senzací byl zápas v Českých Budějovicích, kdy Slovácko po vítězství nad Spartou v minulém kole, zde vedlo ještě v 70. minutě 2:0, měli převahu a ke všemu nedali penaltu.  Domácí ke všemu hráli o deseti, protože v 68. minutě byl vyloučen Hora. Jenže Valenta a hlavně Nigerijec Fortune Bassey dvěma brejky otočili skóre na 3:2.

***

Los baráže MS

2021-11-26

V Curychu došlo k losu baráže o postup na MS, která se hraje jednokolově. Češi budou hrát v březnu ve Švédsku a pokud by postoupili, budou hrát s vítězem duelu Polsko-Rusko.

Ostatní dvojice: Skotsko-Ukrajina, Wales-Rakousko; Itálie-Severní Makedonie, Portugalsko-Turecko;

Pokud by Kanada skončila ve skupině CONCACAF na čtvrtém místě narazí na celek z Oceánie, pravděpodobně Nový Zéland.

***

Evropská liga

2021-11-25

Glasgow Rangers-Sparta 2:0 (1:0)

V předposledním kole základní skupiny A Sparta na Ibrox Parku 0.2. Obě branky domácích dal Morales. Překvapením bylo, že v brance Sparty nastoupil Holec. Vedoucí branku dal Morales v 15. minutě z narhárvky Hagiho. Druhý gól padl, když vystihl hlavou přihrávku Filipa Panáka. Utkání sledovalo 48370 diváků.

Pořadí ve skupině A po pěti zápasech: 1. Lyon 15:4 5, 2. Rangers 5:4 7, 3.  Sparta 4:9 4. Bröndby 2:9 2.

Konferenční liga

2021-11-25

Jablonec-Alkmaar 1:1 (1:1)

Pouze 2650 diváků sledovalo remízu Jablonce s dvanáctým holandským týmem. V. 7. minutě dostal domácí do vedení Kratochvíl. Minutu před koncem prvního poločasu vyrovnal Evjen. Jablonec si tak udržel naději na postup. Poslední zápas hraje 9. prosince v Kluži.

Pořadí ve skupině D: 1. Alkmaar 7:3 11, 2. Randers FC 9:8 7, 3. Jablonec 6:6 6, 4. Kluž 2:7 1.

Slavia-Feynoord Rotterdam 2:2 (1:1)

Souboj dvou červenobílých týmů se skončil v Eddenu nerozhodně. Slavia vedla od 12. minuty, kdy Bah uvolnil Olayinku a ten nezaváhal. V 31. minutě Dessers se obtočil okolo Kačaraby a vyrovnal. V zápětí šla Savia do přesilovky, protože Till tvrdě fauloval Stancia. Tu dokázal využít Kuchta po střele Holeše. Náhradní brankář Feynoordu Marciano neudržel míč v rukou a Kuchta ho dopravil za jeho záda. V prodloužení přenechala Slavia taktovku hostům. V závěru Geertruida hlavičkoval do břevna a Bah vyhlavičkoval na brankové čáře. V 93. minutě pak přece jen Dessers hlavou dopravil míč do Mandousovi branky. Jelikož Union Berlin zvítězil v Haifě 1:0, musí v závěrečném utkání Slavia v Berlíně uhrát alespoň bod.

Pořadí ve skupině E: 1. Feynoord 9:5 11, 2. Slavia 7:6 7, 3. Union 7:8 6, 4. Haifa 1:5 4.

Slovan Bratislava-PAOK Soluň 0:0

Řecké mužstvo mělo během utkání převahu, ale Slovan uhrál remízu. V posledním utkání však hraje Slovan v Kodani, zatímco Soluň proti slabému mužstvu z Gibraltaru.

Pořadí ve skupině F: 1. FC Kodaň 13:5 12, 2. Slovan 8:5 8, 3. Soluň 6:4 8, 4. Lincoln 2:15 0.

****

2021-11-24

Karviná-Ostrava 1:2 (0:0)

V dohrávce 12. kola sice Karviná v druhém poločase vedla brankou Eduarda Santose. Dvanáct minut před koncem střídající Sor srovnal a v 92. minutě Klíma zajistil hostům vítězství.

2021-11-21

Slavia nadělovala, Sparta si uřízla ostudu

Slavia-Jablonec 5:0 (3:0)

Slavia v neděli večer předvedla fotbalový koncert, který zahájil již v 15. minutě Olayinka, který dělovkou překonal Jabloneckého brankáře Hanuše po akci Oscara a Stanciua. V 33. minutě udělal Kuchta brankáři Hanušovi hokejový blafák. Skóre prvního poločasu uzavřel Bah hlavou po centru z pravé strany. V druhém poločasu pak dominoval střídající Lingr dvěma góly.

Slovácko-Sparta 4:0 (2:0)

Zcela opačně si vedla v Uherském Hradišti Sparta, která inkasovala debakl a Slovácko se posunulo na druhou příčku. Sparta na domácí tým nestačila, když vedoucí branku vstřelil již v 16. minutě Kalabiška. Další góly připojili Jurečka, Holzer a Cicilia. Milan Petržela odehrál rekordní 437. zápas v České lize.

Ostrava-Plzeň 2:2 (0:2)

V sobotu vedla Plzeň v Ostravě 2:0 brankami Mosquery a Beauguela. V druhém poločase však Klíma srovnal v závěru utkání skóre.

Bohemians-České Budějovice 3:1 (2:0)

Bohemians podali dobrý výkon, obzvláště v prvním poločase, kdy skórovali Keitha a Hronek. B 58. minutě sice Bassey snížil, ale když se jihočeši nadechovali k závěrečnému náporu, Koubek uzavřel skóre

Ostatní zápasy 15. kola

Teplice-Pardubice 1:2, Karviná-Liberec 1:2,, Olomouc-Hradec Králové 2:2 a Mladá Boleslav-Zlín 1:0.

Kvalifikace MS

2021-11-16

Kanadský sen se přiblížil

Kanada-Mexiko 2:1 (1:0)

V skupině CONCACAF v posledních dvaceti letech to bylo jako přes kopírák. Dva postupující týmy byly známy prakticky před zahájením kvalifikace – Mexiko a Spojené státy. K nim se přiřadil nějaký outsider ze střední Ameriky. Fotbalisté Kanady se dostali na MS pouze v roce 1986. Byla to prakticky zlatá éra kanadského fotbalu. Kanada dokázala vzdorovat tehdy legendární Francii po dobu 87 minut než Jean-Pierre Papin překonal kanadského brankáře Paula Dolana. Kuriozitou bylo, že v brance Kanady chytal devatenáctiletý náhradník, protože první brankář Tino Lettieri nebyl uvolněn pro Mistrovství světa pro závazky, které měl v sálové kopané. Od té doby se Kanada pokoušela dostat na MS, ale vždy skončila v kvalifikaci nebo v baráži proti Austrálii. Ani tentokrát se mnoho nečekalo, obzvláště, když v prvním zápase v Torontu proti Hondurasu zachraňoval Cyle Larin z penalty remízu 1:1. Jenže po rozpačitém začátku přišly další remízy a obzvláště proti USA a na Aztéckém stadionu dodaly Kanaďanům sebevědomí. Kanada v jejímž středu jsou vynikjící hráči jako Alfonso Davies, Jonathan David a Cyle Larin šla tabulkou od zápasu k zápasu nahoru. S napětím se očekával zápas proti Kostarice, který Kanada zvládla díky brance Jonathana Davida a po kanadské senzaci začala pošilhávat i kanadská media. Možná nejdůležitější zápas kvalifikace se hrál v úterý v Edmontonu. Prodalo se 52000 lístků, ale vzhledem k mrazivému počasí, kdy teploměr ukazoval -9 °C, ale s větrem to bylo ještě asi o deset stupňů méně, bylo v hledišti „pouze“ něco přes čtyřicet čtyři diváků. Jelikož edmontonský stadion není vytápěn a jednalo se podle kalendáře o nejpozdnější utkání kanadské reprezentace, přípomínal stadion Commonwealthu spíše kluziště, po kterém fotbbalisté spíše bruslili než běhali. Situace nebyla lehká ani pro oba brankáře. Vynikajícího Milana Borjana z Crvene Zvezdy v brance Kanady o Ochou v brance Mexika. Když již se zdálo, že se poločas skončí bez branek v prodloužení prvého poločasu vystřelil Johnston z 26 metrů a mexický brankář Ochoa neudržel míč, který Larin poslal za jeho záda. Po změně stran to byl opět Cyle Christopher Larin, hráč tureckého Besiktase, který zvýšil po centru Eustáquia na 2:0. Kanaďané tuto branku náležitě oslavili ve sněhu za brankou. V závěru utkání, když se zdálo, že již mají vše pod kontrolou Mexičané vyvinuli obrovský tlak a míč za míčem létal do kanadského pokutového území a v 90. minutě se podařilo Herrerovi snížit na rozdíl jediné branky a jelikož se nastavovalo sedm minut nastaly tažké chvíle pro Kanaďany a v 94. minutě mohlo dojít dokonce k vyrovnání, ale Milan Borjan zachytil míč na brankové čáře. Kanadská média označovala tento zápas po utkání za největší v kanadské historii. Kanada se tak bez porážky dostala do čela skupiny CONCACAF před Spojené státy, které pouze remízovaly v Kinstonu s Jamajkou 1:1.

Česko-Estonsko 2:0 (0:0)

Kdepak plánované vylepšování skóre. Česká fotbalová reprezentace měla při loučení se skupinou E kvalifikace mistrovství světa 2022 dost starostí sama se sebou, o podceňovaném soupeři nemluvě. Národní tým nakonec v Praze na Letné díky trefám Jakuba Brabce a Jana Sýkory porazil Estonsko 2:0, obsadil ve skupině třetí místo za Belgií a Walesem a v březnu si zahraje baráž o postup na šampionát. Před jejím losem nebude mezi šesti nasazenými, takže nejspíš narazí na těžkého soupeře. Semifinále baráže odehraje na půdě soupeře. (sport.cz)

2021-11-14

Malta-Slovensko 0:6 (0:3)

Branky: 8., 69. a 82. Duda, 6. a 16. Rusnák, 72. De Marco.

ČK: 47. Camenzuli, 51. Teuma (oba Malta).

2021-11-12

Kanada-Kostarika 1:0 (0:0)

Utkání se hrálo na zmrzlém trávníku v Edmontonu před návštěvou 50000 diváků. Kanaďané začali drtivým náporem, ale výsledkem bylo pouze orazítkované břevno kostarické branky. I vstup do druhého poločasu měl podobný charakter a Buchananovy nůžky skončily opět na konstrukci Moreirovy branky. Kostarického brankáře však opustilo štěstí v 57. minutě, kdy mu vypadl míč z rukou a Jonathan David ho dotlačil do sítě.

Tabulka kvalifikace o MS - Skupina CONCACAF po 7 zápasech.

Slovensko-Slovinsko 2:2 (0:1)

Slovensko bylo ve všech parametrech lepší. Přesto prohrávalo od 18. minuty 0:1 brankou Zajce. Duda sice v 58. minutě vyrovnal z penalty. Mevlja sice dostal hosty po druhé do vedení v 62. minutě, ale David Strelec 16. minut před koncem srovnal na 2:2. Slovinsko hrálo od 57. minuty bez vyloučeného Blažiče. utkání se hrálo v Trnavě,

Česko-Kuvajt 7:0 (2:0)

V OIomouci si česká reprezentaca proti 111. týmu světového žebříčku zastřílela. Branky: 45. a 46. Pešek, 83. a 88. Sýkora, 26. Barák, 57. Souček, 60. Novák. Rozhodčí: Kralovič - Štrbo, Ferenc (všichni SR). Bez karet. Diváci: 5367. ČR: Mandous - Coufal, Zima, Brabec, Matějů (46. Novák) - Souček, Sadílek (61. Král) - Masopust (72. Kopic), Barák (72. Sýkora), Pešek (61. Vydra) - Krmenčík (61. Kuchta). Trenér: Chytrý.

***

2021-11-07

Sparta-Teplice 4:2 (2:1)

Teplice držely se Spartou vyrovnaný krok až do poslední čvrthodiny, kdy Pulkrab dal třetí branku. O dvě minuty později sice Mareš snížil na rozdíl jediné branky, ale Pulkrab dvě minuty před koncem upravil na konečných

4:2. První dvě branky Sparty vstřelili Krejčí II. a Hancko za Teplice dokázal skórovat Succar.

Pardubice-Slavia 0:5 (0:0)

Do 58. minuty byl stav nerozhodný 0:0, pak dvakrát skóroval Krmenčík a dvakrát Lingr. V závěru utkání dopravil ještě dvakrát dopravil míč do sítě Pardubic Ekpai, ale jeho druhá branka nebyla uznána.

Ostatní utkání skončila nerozhodně: Karviná-Slovácko 2:2 (1:1) a Zlín-Jablonec 0:0.

2021-11-06

Liberec-Bohemians 2:1 (0:0)

Další nešťastný zápas pro Bohemians venku. Vedoucí branku Liberce přezkoumávalo asi čtyři minuty video, protože útočící Chaluš zasáhl kopačkou brankáře Bačkovského. Podle záznamu však dříve trefil míč a branka platila. Z protiútoku však v 78. minutě Puškáč z nahrávky Hronka vyrovnal. Jak již je to u Bohemians téměř přes kopírák inkasovali Klokani v závěru utkání, kdy se trefil střídající Tupta v 89. minutě.

Ostatní zápasy: Plzeň překvapivě remízovala doma s Olomoucí 0:0. V prvním poločase byl vyloučen hostující Hubník v druhém domácí Kaša. Hradec hrál s Ostravou 1:1. Vedoucí branku Hradce dal v 65. minutě Kubala za hosty vyrovnal o osm minut později Kuzmanovič. Budějovice sice prohrávali s Boleslaví 0:1, když vedoucí branku dal Milan Škoda ve 30. minutě. O minutu později vyrovnal Bassey. Rozhodnutí přišlov 62. minutě, kdy skóroval Mršič. Konečný stav Budějovice-Boleslav 2:1.

2021-11-04

Lyon-Sparta 3:0 (0:0)

Sparta vzdorovala plnou hodinu, ale pak přišly dvě gólovky Slimaniho a bylo po naději. Olympique si udržel vedení do konce utkání a v nastavení přidal v 92. minutě Ekambi třetí branku. Pořadí ve skupině A po čtyřech zápasech: 1. Lyon 12:3 12, 2. Rangers 3:4 4, 3. Sparta 4:7 4, 4. Bröndby 1:6. 2.

Slavia-Maccabi Haifa 1:0 (0:0)

Slavia měla během prvního poločasu převahu, ale nedokázala ji zužitkovat. Jedinou branku vstřelil v 49. minutě Kuchta, když dorazil Cohenem vyražený míč po střele Baha. Kremenčík opět několikrát spálil šanci, ale hosté nedokázali překonat vynikajícího Aleše Mandouse v domácí brance. Tabulka po čtyřech zápasech ve skupině E Konferenční ligy: 1. Feynord Rotterdam 7:3 10, 2. Slavia 5:4 6, 3. Maccabi Haifa 1:4, 4, 4. Union Berlin 6:8 3.

Randers-Jablonec 2:2 (0:0)

V 53. minutě to vypadalo s Jabloncem v Dánsku zle. Po brankách Hammershöye-Mistrati a vlastním gólu Kubisty prohrávali hosté 0:2. V závěru se však podařilo Severočechům vyrovnat brankami Čvančara a Kratochvíla. V závěru utkání dostali domácí Odey a Kubista červenou kartu. Pořadí: 1. Alkmaar 6:2 10, 2. Jablonec 5:5 5, 3. Randers 7:7 4. Kluž 1:4 1.

Lincoln FC-Slovan Bratislava 1:4 (1:2)

Slovan se proti mužstvu z Gibraltaru vytáhl a díky vysokému vítězství se posunul druhé místo ve skupině F. Dvě branky Slovanu dal Green, jednou skórovali Čavrić a Mráz. Za domácí Chipolina v závěru prvního poločasu. Skupina F: 1. FC Kodaň 9:5 9, 2. Slovan 8:5 7, 3. PAOK 6:4 7, 4. Lincoln FC 2:11 0.

Slovenská Fortuna liga

2021-11-28

16. kolo: Trnava-Ružomberok 0:3, Liptovský Mikuláš-Michalovce 0:1, Pohronie-Zlaté Moravce 0:2, Trenčín-Dunajská Streda 0:1.

2021-11-21

15. kolo: Michalovce-Slovan Bratislava 1:2, Dunajská Streda-Senica 1:0, Sereď- Pohronie 3:1, Zlaté Moravce-Trnava 0:0, Žilina-Liptovský Mikuláš 2:2, Ružomberok-Trenčín 3:0.

2021-11-07

14. kolo: Trenčín-Michalovce 4:2, Dunajská Streda-Sereď 1:3, Pohronie-Žilina 1:2, Senica-Zlaté Moravce 1:2. Slovan Bratislava-Ružomberok 1:0 a Liptovský Mikuláš-Trnava 0:2.

Ondřej Lingr v utkání Slavia -Jablonec vstřelil dvě závěrečné branky a rozesmutnil brankáře Hanuše.