Rozhovor s Alesem Kotalikem v MP3

Ales Kotalik

Kotalíkovo drama
Toronto-Calgary 1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 2:3)

Ale Kotalík mohl v sobotu tÞikrát rozhodnout utkání, které bylo do 53. minuty nerozhodné 0:0. Nejprve krásnû uvolnil Jokinena, ale ten nepromûnil. Za stavu 0:1 dvû minuty a dvanáct vteÞin pÞed koncem el na trestnou lavici po faulu na Bozaka. KdyÏ uÏ se zdálo, Ïe Flames vydrÏí pÞesilovku esti proti ãtyÞem, Grabovski srovnal skóre a utkání se prodluÏovalo. Skuteãné drama nastalo aÏ pÞi samostatnch nájezdech. V tÞetí sérii Toronto vedlo 2:1 a Kotalík musel promûnit. âesk útoãník ve sluÏbách Flames skóroval a vynutil pro Calgary ãtvrtou sérii. Tentokrát vak Grabovski nebyl úspûn a Jokinen pro zmûnu promûnil. Ale Kotalík, kter v této sezónû hrál kvÛli zranûní teprve v 16. zápase byl nakonec s vsledkem spokojen, pÞesto jsme se nejprve zeptali, jak to byl pro nûj pocit jít v závûru utkání za stavu 1:0 na trestnou lavici.
AK: Abych pravdu Þekl, rozhodnû to nebylo nic pÞíjemného, bohuÏel to bylo asi dvacet metrÛ od místa, kde se hrálo, ale toho hráãe jsem asi na vteÞinu pÞidrÏel a rozhodãí to vidûl. Nemûlo by se to stávat, ale díky Bohu, jsme vítûzství nakonec urvali, protoÏe nevím, co by bylo, kdybychom to na ty nájezdy nevyhráli.
ABE: Samostatné nájezdy, prohráváte o branku, jak je to tlak na hráãe, kter musí promûnit?
AK:
Tlak tam rozhodnû byl. Je sobota veãer, v Torontu, celá Kanada se dívá v televizi, vechno dohromady. Ale já mám tyhle situace rád. Nebyl jsem v této situaci po prvé. Minule v Carolinû jsem nepromûnil. Tentokrát jsem se rozhodl pro stÞelu, jsem rád, Ïe jsem vyrovnal a Oli Jokinen v dalí sérii rozhodl.

Kotalikuv (26) faul na Bozaka (42) v zaveru utkaní

ABE: Do jaké míry má útoãník pÞeãteného brankáÞe?
AK:
Je dÛleÏité v ãem se útoãník cítí siln. VûÞím si v nûkolika zakonãeních, která se snaÏím stÞídat a sledovat gólmany. PÞed zápasem získávám informace od naeho trenéra gólmanÛ.
ABE: V dnením utkání 53 minut bez branek, bylo to jen díky vynikajícím vkonÛm brankáÞÛ?
AK
: BrankáÞi chytali vbornû, ale my jsme odehráli vãera tûÏk zápas v Ottawû. Byl to druh zápas ve dvou dnech a tyhle zápasy nejsou jednoduché pro Ïádné muÏstvo. SnaÏili jsme se hrát jednodue bez okras. Takové zápasy je nutné vybojovat a jsme rádi, Ïe jsme získali dÛleÏité body.
ABE: Jaká je ance Flames na postup do play-offs?
AK:
Není dobrá, pÞed utkáním jsme ztráceli osm bodÛ na Chicago, potÞebujeme body získávat, dokud je o co hrát. Vím z minulch sezón, jak je to tûÏké to nechat na poslední mûsíc. Tam uÏ se ta ztráta nedoÏene.
ABE: Buffalo, New York Rangers, Calgary (nepoãítáme-li mûsíc v Edmontonu), mohl byste tato mûsta porovnat?