Sezóna 2022-2023

Liga národů

2022-09-27

Švýcarsko-Česko 2:1 (2:1)

V St. Gallenu měli Češi dobrý vstup do zápasu a hned v 8. minutě utkání Vlkanova z dálky nastřelil břevno. Rozhodující byla minutka v závěru první půlhodiny, kdy hráči helevetského kříže dvakrát skórovali. Nejprve Fruler hlavou a v zápětí Embolo z dvaceti metrů ranou k tyči. Teprve před přestávkou se Češi zvedli a nejprve Coufal nastřelil tyč a v 45. minutě po přesné nahrávce Zimy Patrik Schick snížil na rozdíl jediné branky. V druhém poločase mal velkou příležitost vyrovnat Souček z penalty, ale jeho střelu do levé strany brankář Jan Sommer kryl. Švýcaři mohli zvýšit na 3:1, ale Vargasův gól pro ofsajd neplatil a Kuchta trefil po třetí v utkání dvě minuty před koncem tyč. Češi tak sestupují z elitní skupiny A2, navíc vypadli z prvního koše pro losování na ME 2024. První ve skupině skončilo Španělsko, které v závěrečném zápase v Portugalsku vyhrálo 1:0. Celkové pořadí skupiny A2: 1. Španělsko 11, 2. Portugalsko 10, 3. Švýcarsko 9, 4. Česko 4.

2022-09-25

Slovensko-Bělorusko 1:1 (0:1)

Ani v závěrečném utkání skuniny C3 Slovensko doma nedokázalo zvítězit a pouze remízovalo s Beloruskem, přestože mělo 85% hry držení míče. Vedoucí branku Běloruska dal těsně před přestávkou dal Ivan Bakhar. Za Slovensko vyrovnal v 65. minutě Adam Zreľák. Závěrečné pořadí v této skupině. 1. Kazachstán 13, 2. Ázerbajdžán 10. 3. Slovensko 7, 4. Bělorusko 3.

2022-09-24

Česko-Portugalsko 0:4 (0:2)

Portugalci byli jasně lepším mužstvem, i když výsledek utkání zřejmě ovlivnila neproměněná Šikova penalta těsně před půlkou. V prvním poločase skórovali za Portugalce Dalot a Fernadez. V druhém to byl opět Dalot a Jota. Jelikož Švýcarsko zdolalo venku Španělsko 2:1. Hrozí českým fotbalistům sestup z elitní skupiny Ligy mistrů.

2022-09-22

Slovensko-Ázerbajdžán 1:2 (0:1)

Slovensko prohrálo překvapivě v Trnavě s Ázerbjdžanem, když vedoucí branku hostů dal v 44. minutě Dadašov. V nastaveném čase sice Jirka vyrovnal, ale  v 95. minutě Haghverdi zajistil hostům vítězství.

***

2022-09-18

Fortuna liga

Plzeň-Slavia 3:0 (2:0)

V neděli se skončila první polovina podzimní části ligy. V utkání, které mělo být šlágrem podzimu, zůstalo jen u očekávání, protože po minutě hry byl vyloučen slávistický stopér Santos, když fauloval v pokutovém území plzeňského Mosqueru. Kopala se penalta proti Slavii, kterou Chorý proměnil do středu branky a o utkání bylo prakticky rozhodnuto. Druhou branku připojil samotný Mosquera. Na konečných 3:0 upravil z dvaceti metrů Kalvach v 73. minutě. Utkání v dešti sledovalo 11103 diváků. Kuriozitou 9. kola byl souboj v Ďolíčku, kdy domácí Pardubice prohrály s hostujícími Bohemians 0:1. Bohemians se zatím doma nedařilo narozdíl od venkovního prostředí a tak jim zřejmě k vítězství pomohly černé hostující dresy. Překvapením bylo vítězství Jablonce 2:0 v Uherském Hradišti nad Slováckem. V posledním nedělním utkání Hradec Králové hrál v Mladé Boleslavi se Zlínem 0:0.

V sobotu pak trápící se Sparta doma remízovala s Baníkem Ostrava 1:1. Brno remízovalo s Teplicemi 2:2 a ve zbývajících zápasech vyhráli hosté. Olomouc v Budějovicích 3:0 a Mladá Boleslav v Liberci 3:1, když o utkání rozhodly poslední čtyři minuty.

***

Ostatní výsledky

8. kolo:

Slavia-České Budějovice 6:1, Bohemians-Liberec 0:2, Mladá Boleslav-Slovácko 1:1. Jablonec-Hradec Králové 3:0, Baník Ostrava-Pardubice 3:0, Teplice-Sparta 2:2, Olomouc-Plzeň 2:3, Zlín-Brno 2:3.

***

7. kolo:

Slovácko-Slávia 1:1, Brno-Bohemians 1:2, Pardubice-Olomouc 0:2, Hradec Králové-Baník Ostrava 0:0, Sparta-Zlín 0:0, České Budějovice-Mladá Boleslav 0:2, Liberec-Plzeň 0:1, Teplice-Jablonec 3:2.

6. kolo:

Slavia-Teplice 6:0, Olomouc-Liberec 1:1, Plzeň-Slovácko 3:0, Baník Ostrava-Brno 1:2, Mladá Boleslav-Hradec Králové 1:2, Jablonec-Sparta 1:1, Bohemians-České Budějovice 1:2, Zlín-Pardubice 2:1

5. kolo:

Brno-Slavia 0:4, Slovácko-Liberec 1:2, Hradec Králové-Olomouc 1:0, Sparta-Bohemians 1:1, České Budějovice-Plzeň 0:1, Pardubice-Mladá Boleslav 0:3, Teplice-Zlín 0:0, Jablonec-Baník Ostrava 1:1.

***

Liga mistrů

Skupina C

Barcelona-Plzeň 5:1 a Plzeň-Inter Milan 0:2.

Konferenční liga

Skupina D

Silvasspor-Slavia 1:1 a Slavia-Balkani 3:2.

Skupina G

Slovácko-Partizán Bělehrad 3:3 a Köln-Slovácko 4:2.

Skupina H

Slovan Bratislava-Žalgiris Vilnius 0:0 a Jerevan-Slovan Bratislava 2:0.

***

Slovenská Fortuna liga

11. kolo: Trnava-Slovan 0:0, Podbrezová-Trenčín 2:0, Zlaté Moravce-Michalovce 0:1, Žilina-Liptovský Mikuláš 4:2, Banská Bystrica-Skalica 0:0, Dunajská Streda-Ružomberok 1:0.

10. kolo: Trenčín-Trnava 0:2, Liptovský Mikuláš-Banská Bystrica 1:2, Skalica-Dunajská Streda 1:1, Ružomberok-Žilina 0:2, Slovan Bratislava-Zlaté Moravce 4:1.

9. kolo: Ružomberok-Trnava 3:2, Banská Bystrica-Slovan Bratislava 0:1, Dunajská Streda-Michalovce 1:0, Liptovský Mikuláš-Skalica 0:0, Zlaté Moravce-Trenčín 1:0. Žilina-Podbrezová 0:1.

8. kolo: Slovan Bratislava-Dunajská Streda 1:1, Michalovce-Ružomberok 1:1, Trnava-Liptovský Mikuláš 1:0, Trenčín-Banská Bystrica 0:2, Podbrezová-Zlaté Moravce 0:0, Skalica-Žilina 1:0. 7. kolo: Ružomberok-Slovan Bratislava 0:0, Banská Bystrica-Zlaté Moravce 4:2, Dunajská Streda-Trenčín 1:2, Liptovský Mikuláš-Podbrezová 2:5, Skalica-Trnava 1:1, Žilina-Michalovce 2:0.