Reportaz ze zaveru utkani v MP3

Z finaloveho utkani

Kanada ziskala svetovy pohar
Kanada-Finsko 3:2

Branky: 1. Sakic (Lemieux, Brewer), 24. Niedermayeer (Draper, Thornton), 41. Doan (Thornton, Foote) - 7. Hahl (Lydman, Berg), 39. T. Ruutu (Lydman). Strely na branku 33:29. Presilovky 1:1. Vyuziti: 0:0. Divaci: 19370.

Mario Lemieux pred prvni brankou
Kanada se stala vitezem letosniho svetoveho poharu, kdyz zvitezila ve finale nad Finskem, ktere tak okusilo prvni porazku. Nutno jeste dodat, ze Kanada behem celeho turnaje ani jednou neprohravala. Presto vitezstvi nebylo tak jednoznacne a obzvlaste v semifinale proti CR meli domaci namale. V uternim utkani se dostali do vedeni jiz po 52 sekundach: Lemieux z leve strany nahral do stredu kluziste a Sakic nemel problem skorovat. Finove se vsak nenechali zaskocit a Hahl z dalky srovnal skore. V uvodu druhe tretiny Niedermayer vystrelil z leve strany a ne prilis silna strela prosla skrz betony Kiprusoffa. Jeste jednou se podarilo Finum vyrovnat. T. Ruutu se prodral po pravem kridle podle mantinelu dostal se az pred Brodeura a zavesil. K rozhodnuti doslo v uvodu treti tretiny. Thornton za brankou nalezl Doana a ten rozvlnil sitku za Kiprusoffem po treti. All Stars tym: Brodeur (Kanada)-Timonen (Finsko), Foote (Kanada) - Modin (Svedsko), LeCavalier (Kanada), Koivu (Finsko). Nejlepsim hracem turnaje (MVP) byl vyhlasen Kanadan Vincent Le Cavalier)
Hlasy po utkani -Sakku Koivu: V zaveru druhe tretiny jsme meli momentum, ale kanadska branka v uvodu treti tretiny nas zlomila. Prohrat finalove utkani znamena vzdy jit z extremniho optimismu do mimoradne deprese.

Sakku Koivu v MP3

Pat Quinn s poharem
Pat Quinn odpovedel na otazku, jak by porovnal sobotni utkani s CR a zapas s Finskem:
Oba zapasy byly velice vyrovnane. Vedeli jsme, ze Finove dokazi hrat velice dobry obranny hokej. Byli dnes opravdu dobri. Zneprijemnovali nam zivot ve vsech aspektech. Byli rychli, meli skveleho brankare, meli sebevedomi. Nevypracovali si hodne sanci. Umoznili jsme jim dve v prvni tretine a dve v druhe a dokazali je vyuzit z padesati procent. Myslim si, ze Cesi jsou daleko talentovanejsi v mnoha smerech, utocnejsi a hraji jinym zpusobem. Finove byli dobri, ale jsem rad, ze jsou druzi a ze neodjizdeji s poharem.

Pat Quinn -Tiskovka v MP3

Z tiskove konference po utkani

Semifinale
USA-Finsko 1:2
Finove dokazali zvitezit, ackoliv se utkani pro ne nevyvijelo nejlepe. V 33. minute Weight dostal Americany do vedeni, ale v 46. minute Jokinen vyrovnal a Sakku Koivu ctyri minuty pred koncem zapasu prijal Vaananenovu prihravku a zasunul puk po druhe za Eschova zada.

Kanada-Cesko 4:3 v prodlouzeni

Podrobnosti

Ctvrtfinale
Finsko-Nemecko 2:1
V Helsinkach byli Nemci vyrovnanym souperem a donutili Finy k maximalnimu vykonu. O jejich vitezstvi rozhodl Eloranta tri a pul minuty pred koncem, kdyz tecoval Timonenovu strelu od modre cary. Finove se dostali poprve do vedeni v polovine zapasu, kdyz se u leve tycky objevil nekryty Hagman. Za Nemce skoroval v 54. minute Sturm, kdyz ujel po levem kridle a strelou mezi betony Kiprusoffa vyrovnal na 1:1.
Cesko-Svedsko 6:1
Cesti hokejiste se po spatnem zacatku na Svetovem poharu rozehrali a nakonec postoupili do semifinale. Klicovym utkani byl druhy zapas ve Svedsku, kdy v 7. minute ujel pri stridani po pravem kridle Prospal, nahral Strakovi a ten mezi betony poprve prekonal Telqvista. V 14. minute pronikl po levem kridle Patrik Elias nahral do stredu kluziste Havlatovi a bylo to 2:0. Ceskym hokejistum se darilo i ve druhe tretine. V 37. minute ujel Zidlicky a zvysil na 3:0. V zaverecne tretine Cesi pokracovali ve sve exhibicni hre V 47. minute Cajanek nalezl pred brankou Dvoraka, ktery poslal puk po ctvrte do svedske branky. O sedm minut pozdeji Rucinsky nahral presne Hejdukovi a ten blfakem nedal Telqvistovi sanci. V zaveru utkani se Svedum podarilo prece jen zaznamenat Holströmem cestny uspech. Pateticke bylo odvolani brankare a sesty gol Milana Hejduka dve minuty pred koncem do prazdne branky. Ctvrtfinalova utkani USA-Rusko a Kanada-Slovensko se hrala az po nasi uzaverce.
USA-Rusko 5:3
Rusum se podarilo v zaverecne tretine srovnat na 2:2, ale v zapeti inkasovali dve branky a bylo rozhodnuto. Velkou postavou byl K. Tkachuk, autor ctyr branek.
Kanada-Slovensko 5:0
Podrobnosti

Z utkani Kanada-Rusko 3:1 - Pred ruskou brankou

Evropska skupina

30.8.: Finsko-Cesko 4:0
Utkani se ceskym hokejistum nepodarilo. Finove se ujali vedeni v 7. minute Hentunenem po Peltonenove nahravce. Dve tretiny byly naprosto vyrovnane, ale finska smrst prisla v prvni polovine zaverecne tretiny, kdy behem necelych deviti minut skorovali Koivu, Salo a Eloranta.

31.8. Svedsko-Nemecko 5:2

1.9.: Svedsko-Cesko 4:3
Po dvou tretinach to vypadalo s ceskym tymem katastrofalne, protoze prohraval 0:4. Do posledni tretiny vsak nastoupil jako vymeneny, podarilo se mu snizit na rozdil jedine branky a od vyrovnani zachranil pri zaverecne power-play sest na ctyri zachranil Svedy pouze vynikajici brankar Telqvist. Uvodni branku zaznamenal byvaly hrac Toronta Modin po akci Sundina. V druhe tretine skorovali Forsberg, Öhlund a Zetteberg. Prvni branku na Svetovem poharu zaznamenal ve 4. minute treti tretiny Rucinsky po spolupraci s Havlatem. O dve minuty pozdeji snizil na rozdil dvou branek Marek Zidlicky. Na rodil jedine branky upravil pet minut pred koncem zapasu Patrik Elias po strele Romana Hamrlika.

2.9.: Nemecko-Finsko 0:3

3.9. Cesko-Nemecko 7:2
Nemecky odpor vydrzel pouze jednu tretinu, pak jiz se rozjel cesky brankostroj a po ctyriceti minutach to bylo 5:0. Po ctvrte brance vystridali Nemci brankare Müllera Jonasem, ale tomu se nedarilo o mnoho lepe. Teprve v zaverecne tretine nasi polevili a dovolili Nemcum dvakrat skorovat.
Branky a nahravky: 23. Zidlicky (Straka, Prospal), 25. Slegr (Dopita, Sykora), 26. Jagr (Prospal), 31. Hejduk (Elias), 36. Elias (Havlat), 49. Havlat (Vlasak, Hamrlik), 59. Prospal (Jagr) ­ 44. Boos (Lewandowski), 58. Hecht (Leask).
Rozhodci:
Joannette, Koharski ­ Devorski, Lazarowich (vsichni Kanada). Vylouceni: 4:5. Vyuziti: 2:0. Divaci: 11.000.
Sestava CR:
Vokoun - Slegr, T. Kaberle, Zidlicky, Spacek, Malik, R. Hamrlik ­ Jagr, Martin Straka, Prospal - Havlat, Vyborny, Elias - Hejduk, Cajanek, Dvorak ­ P. Sykora, Dopita, Vlasak. Treneri: Vladimir Ruzicka, Radim Rulik a Marian Jelinek.

1.9.: Kanada-Slovensko 5:1
Slovensko nedokazalo zopakovat vyborny vykon z pratelskeho utkani v Ottawe. V 5. minute prohravalo jiz 0:2 po brankach Thorntona a Smythe 0:2. Dalsi dve branky pripojili v 24. minute Gagne a v 50. sekunde posledni tretiny St. Louis. Az za tohoto stavu 0snizil Martin Cibak v 45. minute, ale byl to opet Smyth, ktery pecetil stav utkani na 5:1.

2.9.: USA-Rusko 1:3

3.9.: USA-Slovensko 3:1
Nejzajimavejsi byl uvod utkani, kdy padly tri branky. Nejprve dostal Smolinski Americani do vedeni ve 4. minute. Slovensku se podarilo v 11. minute vyrovnat na 1:1, kdyz pri presilovce Demitra uvolnil Nagye. Z nerozhodneho stavu se Slovaci radovali pouhe dve minuty a deset sekund, kdy Blake dovezl puk za za Lasakova zada. Tento stav vydrzel az do zaveru utkani. Tri a pul minuty pred koncem Guerin blafakem promenil solovy najezd a pojistil vitezstvi Americanu.

4.9.: Kanada-Rusko 3:1

5.9.: Rusko-Slovensko 5:2 - podrobnosti