Česká Fortuna liga

Slavia čtyři kola před koncem mistrem

2021-05-02

30. kolo:

Slavia-Plzeň 5:1 (2:0) Slavia již před zápasem věděla, že je mistrem, protože Sparta předtím remízovala v Liberci a tak již ji ani teoreticky nemohla dostihnout. Červenobílí hráli v pohodě, o kterou se postaral již v 6. minutě dělovkou Holeš. Navíc v 15. minutě kopal Deli penaltu, ale brankář Staněk jeho střelu nohou vyrazil. O sedm minut později Kaša tečoval Bořilovu střelu do vlastní branky. Na začátku druhého poločasu van Buren zvýšil na 3:0. Za tohoto stavu se podařilo hostujícímu Káčerovi snížit, ale poslední slovo patřilo Báhovi a Stanciovi. Slavia tak získala třetí titul za sebou, jedenadvacátý v lize a 42. zápasů za sebou neprohrála.

Liberec-Sparta 2:2 (1:0) Liberec sice vedl dvěma góly exsparťana Peška, ale Sparta dokázala během jedné minuty srovnat góly Karlssona a Hložka.

Pardubice-Karviná 2:2 (1:1) Fotbalisté Pardubic hráli ve svém vršovickém azylu ve 30. ligovém kole s Karvinou 2:2. V souboji dvou týmů ze středu tabulky ve 32. minutě poslal hosty do vedení Albánec Kristi Qose z penalty, vzápětí vyrovnal Pavel Černý. Po změně stran otočil stav Brazilec Cadu z pokutového kopu, ale poslední slovo měl karvinský Lukáš Bartošák.

Teplice-Zlín 0:0 Teplice hrály bez jedenácti zraněných hráčů, přesto měly v druhém poločase převahu. Největší šanci měl Jukl po nahrávce Vukadinoviće, ale neproměnil.

Jablonec-Olomouc 3:1 (1:1) Olomouc sice vedla brankou Látala a hrála hodinu přesilovku, protože domácí Kratochvíl musel po druhé červené kartě pod sprchu. Jablonec dvěma góly Schranze a jedním Doležala, dokázal získat důležité tři body.

2021-05-01

30. kolo:

Ostrava-Brno 1:1 (0:0) Zbrojovka stále ztrácí čtyři body na nesestupové Teplice. Vedoucí branku domácích vstřelil po změně stran Buchta. Jedenáct minut před koncem vstřelil vyrovnávací branku Štěpanovský.

Slovácko-Mladá Boleslav 0:1 (0:1) Slovácko z pěti posledních zápasů čtyřikrát prohrálo a zkomplikovalo si boj o poháry. Jedinou branku dal v 24. minutě Drchal.

Opava-Bohemians 1:1 (1:0) V prvním poločase se kopaly dvě penalty. Nejprve Puškáč neproměnil, zatímco opavský Helešic ano. V druhém poločase Puškáč napravil svou chybu a v 57. minutě vyrovnal.

Příbam-Budějovice 0:1 (0:1) Budějovice po 11 kolech zvítězily brankou Čoliće. Domácí Pilík dokonce neproměnil penaltu a je pravděpodobné, že Příbram v příštím ročníku ligu opustí.