Evropská liga

V 1. předkole Evropské ligy se utkala Trnava s Radnikem Beljina. V prvním utkání v Bosně Trnava prohrála 0:2. Doma se jí podařilo srovnat skóre brankami Sobczyka a Mihálika. Když ve vypjatém utkání, v kterém padlo 11 žlutých a jedna červená karta, nerozhodlo ani prodloužení. Následovaly penalty, v kterých domácí vyhráli 3:2. V druhém předkole již Trnava nebyla tak úspěšná. Prohrála v bulharském Plovdivu 0:2 a doma zvítězila 3:1, což na postup nestačilo. Při tom domácí vedli ještě v 71. minutě 3:0, přestože hráli od 35. minuty o deseti hráčích. Nedařilo se ani dalším slovenským týmům Ružomberok prohrál dvakrát za sebou s Levskim Sofia 0:2. Dunajská Streda měla smůlu s polskou Cracovii, když v odvetě vedla v Polsku v prodloužení 2:1, ale domácí v 122. minutě vyrovnali na 2:2 a postoupili do dalšího kola. Mistrovský Slovan v boji o účast v Lize mistrů byl vyřazen černohorským mistrem Sutjeska Nikšič, když dvakrát hrál nerozhodně 1:1 a podlehl v penaltovém rozstřelu, ale v 2. předkole Evropské ligy zdolal kosovskou Feronikeli 2:1 a 2:0 a v 3. předkole vyhrál první zápas s irským Dundalk FC 1:0.

Plzeň se rozloučila s představou, že by si i letos zahrála Ligu mistrů a dosáhla na zlatý poklad, který účast v hlavní fázi soutěže zajišťuje. Skončila už v druhém kvalifikačním předkole, neboť po domácí bezbrankové remíze prohrála v Řecku s Olympiakosem Pireus po druhém poločase hrůzy vysoko 0:4. A pikantně po dvou gólech inkasovaných po rohových kopech, před nimiž trenér Vrba své hráče varoval. Viktorii tak zbývá vidina Evropské ligy, do které se ovšem musí probojovat ve 3. předkole přes Antverpy. Fotbalisté Jablonce senzačně vypadli hned ve druhém předkole Evropské ligy s Pjunikem Jerevan. V domácí odvetě s arménským vicemistrem pouze remizovali bez branek a po úvodní venkovní porážce 1:2 se s kvalifikací o základní skupinu rozloučili. Hosté dohrávali bez vyloučeného Erika Vardanjana, domácí bez Tomáše Břečky. Do třetího předkola naopak postoupila díky výhře 3:2 na hřišti Ordabasy Šymkent (Kazachstán) Mladá Boleslav. V 3. předkole se tedy utkaly 8. srpna: Sparta-Trabzonspor první zápas  bez diváků na Letné 2:2, Antverpy-Plzeň 1:0 a FCSB (bývalá FC Steaua Bukurešť)-Mladá Boleslav 0:0. Slavia se o ligu mistrů utká s vítězem utkání CFR 1907 Kluž - Celtic Glasgow první zápas 1:1. Trenér Trpišovský by si přál, aby postoupil Celtic.