MS v hokeji

Na úvod český národní tým vyhrál prestižní duel se Slováky 3:2 po prodloužení. Ještě deset sekund před koncem třetí třetiny Česko prohrávalo, ale Martin Nečas překonal Marka Čiliaka, slovenského fantoma v brance. V prodloužení rozhodl Dmitrij Jaškin. Češi v druhém utkání MS prohráli se Švédy 2:3, když již v 8. minutě prohrávali 0:2 a v závěrečné třetině 1:3, Hýkovi se ještě čtyři minuty před koncem zápasu podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Závěrečný nápor českých hokejistů však vyzněl naprázdno. Ani Slovákům se v druhém zápase nedařilo a poprvé v historii MS prohráli se Švýcarskem 0:2. Třetí kolo však bylo naopak pro oba týmy úspěšné: Češi porazili Švýcarsko 5:4 po samostatných nájezdech a Slovensko Rakousko 4:2. V dalším zápase čeští hokejisté porazili Rusko 4:3 v prodloužení. Rozhodující gól si připsal David Pastrňák. Ten do zápasu nastoupil s Davidem Krejčím. Tato dvojice, hájící v NHL dres Bostonu Bruins, přiletěla ve čtvrtek ráno z Ameriky a ukázala svoji sílu. Jejich útok s Dmitrijem Jaškinem byl u všech českých gólů. V dalších utkáních Česko porazilo Bělorusko 3:0 a Slovensko Francii 3:1, ale prohrálo se Švédskem 3:4 v prodloužení. O výhře úřadujících mistrů světa rozhodl v čase 64:18 útočník Mika Zibanejad.

Po uzávěrce novin: Česko-Francie 6:0 a Česko-Rakousko 4:3. Slovensko-Rusko 0:4 a Slovensko-Belorusko 0:4.

Pořadí ve skupině A: 1. Švédsko 20, 2. Rusko 16, 3. Česká republika 15, 4. Švýcarsko 12, 5. Slovensko 11, 6. Francie 6, 7. Rakousko 4, 8. Bělorusko 0.

Skupina B: 1. Finsko 16, USA 16, 3. Kanada 15, 4. Lotyšsko 13, 5. Dánako 11, 6. Německo 7, 7. Norsko 6. 8. Korea 0.

V české lize vyhrálo Brno finálovou sérii 4:1 (Jednotlivé zápasy: 1:5, 3:2, 3:2, 5:2 a 4:1.) V baráži udržel pvoligovou příslušnost Litvínov a postupují Karlovy Vary. Do druhé ligy sestupuje Jihlava a zůstává v ní Kladno.

Na Slovensku vedla Banská Bystrica ve finále nad Trenčínem 3:0 na zápasy. Trenčínu se však podařilo srovnat na 3:3. Rozhodující zápas v Trenčíně však vyhráli hosté 5:1 a získali titul.