Švédové vyhráli MS

Strhující závěrečnou bitvu MS vyhráli nakonec po samostatných nájezdech Švédové, když rozhodující nájezd proměnil Bäckström. Švédové se ujali vedení v poslední minutě druhé třetiny Hedmanem, za Kanaďany vyrovnal O‘Reilly na začátku třetího dějství. Jelikož se utkání i po dvacetiminutovém prodloužení skončilo 1:1, rozhodovaly o mistrovském titulu nájezdy. V zápase o třetí místo porazilo Rusko Finsko 5:3. Ozdobou šampionátu bylo utkání Rusko-Kanada. Rusové vedli po čtyřiceti minutách 2:0, ale v závěrečné třetině je mladý tým javorového listu doslova ubruslil a zvítězil 4:2. Češi prohráli ve čtvrtfinále s Ruskem 0:3 a tak čekají na medaile od roku 2012. Slovensko skončilo ve skupině A až sedmé, když dokázalo zdolat pouze sestupující Itálii 3:2 v prodloužení.

***

Poslední Čech

Posledním Čechem, který zůstal v letošním Stanley Cupu byl Ondřej Kaše z Anaheimu. Ten dokonce vstřelil v play-off i dvě branky proti Nashvillu a dokonce 14. května při vítězství Anaheimu byl vyhlášen první hvězdou utkání. Anaheim v tomto utkání zvítězil 5:3. Druhou branku vstřelil v posledním klání v Nashvillu, ale tento zápas Kačeři prohráli 3:6. Ve finále se Nashville střetně s Pittsburghem, který vyřadil až v sedmém zápase av druhém prodloužení Ottawu 3:2.