Synot liga

Po remíze Sparty v Evropské lize s Laziem Řím 1:1, čekala rudé v neděli Olomouc. Zdá se, že rozhodčí Paták odpustil Spartě v první půli penaltu za ruku Váchy, což rozhodlo o vítězství Sparty 2:0. Sparta je sice šest bodů za Plzní, ale má utkání na Julisce s Duklou k dobru. Plzeň zdolala Bohemians 2:0 a je na nejlepší cestě k titulu. Olomouc ztrácí již pět bodů na Příbram, která však doma prohrála se čtvrtým Libercem 0:1. Třetí je Mladá Boleslav, která hrála nerozhodně v Teplicích 0:0. Pátá Slavia šla hned v 5. minutě do vedení po hlavičce Součka, ale to bylo vše, nakonec zvítězila nad Zlínem pouze 1:0. Ve zbývajících zápasech Slovácko porazilo Brno 2:1, Dukla prohrála s Jihlavou 0:1 a Jablonec hrál nerozhodně s poslední Ostravou 1:1.