Synot liga

16. kolem se skončila podzimní část Synot ligy. Na čele zůstala Plzeň, která zdolala Duklu 3:0. Druhá Sparta se trápila v Ostravě a za celý zápas vystřelila pouze jednou. Lafatova střela však skončila v brance, zatímco dobře hrající Baník odešel s prázdnou. V utkání o čtvrtou příčku sice vedla Slavia v Liberci brankou Zmrhala, ale v druhém poločase Bakoš a Pavelka otočili skóre. Bohemians sice prohrávali 0:1 s Jabloncem, ale během tří minut v druhém poločase dokázali otočit skóre. Tabulka: 1. Plzeň 38, 2. Sparta 35, 3. Mladá Boleslav 29, 4. Liberec 29, 5. Slavia 26, 6. Zlín 24, 7. Brno 22., 8. Jablonec 20, 9. Příbram 20, 10. Slovácko 20, 11. Dukla 19, 12. Teplice 18, 13. Bohemians 16, 14. Jihlava 16, 15. Olomouc 15, 16. Ostrava 4.

***

Slovenská Fortuna liga - tabulka po 19. kole: 1. Trenčín 48, 2. Slovan 41, 3. Myjava 35, 4. Žilina 33, 5. Dunajská Streda 28, 6. Trnava 28, 7. Senica 25, 8. Ružomberok 24, 9. Zlaté Moravce 19, 10. Michalovce 15, 11. Podbrezová 13, 12. Skalica 10.

***

FED CUP Praha 2015

Až poslední čtyřhra, v které zvítězila dvojice Plíšková-Strýcová nad Ruskami Pavljučenkovová-Vesninová rozhodla o devátém vítězství českých reprezentantek ve finále Fed Cupu 4:6, 6:3 a 6:2 a celkovém vítězství 3:2. Vítězné tažení byť z větší části zraněných hráček českého týmu se nakonec podařilo dotáhnout do vítězného konce a získat velmi cennou trofej.  K tenisu mám více jak vřelý vztah, také proto, že šéf českého svazu tenisu, s nímž se delší čas znám, Kaderka je ze Vsetína. stejně tak se znám s dalšími osobnostmi českého tenisu nevyjímaje Tomáše Berdycha ze sousedního Val. Meziříčí.

news photo Allen Mirko Fojtů- Vsetín

***

Mladí hokejisté do Kanady

Chtěl bych upozornit, že tento týden začne v Ontariu, jmenovitě v Coburgu  World Junior A Hockey Challenge, na který Hockey Canada zve nejlepší juniory U18 z hokejové silných zemí – Kanada (postaví dva týmy – Canada East and Canada West), USA, Rusko, Česká Republika, Švýcarsko. Jde o akci srovnatelnou s mistrovstvím světa juniorů, z pohledu severní Ameriky možná ještě významnější, protože ji organizuje Hockey Canada, ne IIHF a zúčastní se jí tři týmy ze severní Ameriky a tři z Evropy. Českou reprezentaci U18 vede legenda českého hokeje Robert Reichel, spolu s dalšími skvělými bývalými hokejisty Jiřím Lálou a Patrikem Augustou.

Přípravný zápas sehrají ve Welingtonu, ONT v pátek 11. 12. 2015 od 15.00 proti týmu OJLH All Stars. Vlastní turnaj zahajují v neděli 13.12.2015 v 13:00  v Cobourgu, Ontario proti Canada West, v pondělí 14.12.2015 je na pořadu zápas ČR-USA.