Navrat na hlavni stranu

Ropaci jsou novym prezidentem nadseni
Zasilat nominace na titul Ropak roku 2002 lze uz jen do pristiho pondeli
Podle publicisty Milose W. Mlcocha z Ekologicke sekce Spolku krusnohorskych ropaku prijali ropaci Vaclava Klause jako noveho ceskeho prezidenta s velkym uspokojenim, nebot splnuje vsechny narocne pozadavky pro uspesny rozvoj priropy na ukor prirody. Ropacke hnuti se tak citi jeste silnejsi, nebot v jeho osobe bude moci nejmene na pet let lepe ovladat ceskou vysokou politiku a jejich preference tak mohou jeste vice vzrust. Ropaci zaroven priznavaji, ze jejich ideologie ma na vetsinu poslancu a senatoru vyznamnejsi vliv, nez si nekteri lide dokazi pripustit.
"Ropacke hnuti durazne odmita tvrzeni, ze Vaclav Klaus byl od pocatku kandidatem ODS a ze ho zvolili predevsim nezodpovedni zastupci z CSSD a KSCM," informoval Milos W. Mlcoch postoj ropaku na tyto hlavni rozsirene omyly ruznych komentatoru a politickych analytiku. Vaclav Klaus byl od pocatku kandidatem ropaku, a proto ho hlavne zvolili nositele ropackych myslenek napric politickym spektrem.
"Zvolenim Vaclava Klause za prezidenta urcite nepropadame zmaru. Naopak, jeste vice nas to motivuje pro dalsi praci na poli ochrany zivotniho prostredi," prohlasil Miroslav Patrik z Deti Zeme k nove situaci.
Vaclav Klaus uz pred rokem ropakum slibil, ze po svem zvoleni zabrani neproduktivnim sporum o smyslu obcanske spolecnosti a ochrany prirody a vubec dalsimu filozofovani. Vymenou za to mu ropaci slibili sehnat potrebny pocet hlasu.
"Ropaci take ceske verejnosti priznavaji, ze jsou uz davno nalezli ve vysoke politice. Vaclav Klaus se totiz stal v roce 1993 prvnim ceskym ropakem a za dva roky jako opet prvni Cech vyhral anketu o nejpitomejsi vyrok z oblasti zivotniho prostredi, kdyz prohlasil, ze ekologie neni veda, s vedou nema nic spolecneho, je to ideologie," vyjmenovava Mlcoch dalsi uspechy ropaku.
Vliv ropackeho hnuti take doklada i to, ze sekundantem Klause pro volbu prezidenta byl Miroslav Benes, ktery se stal ropakem za rok 2001, a tajemnikem noveho prezidenta je dalsi priznivec ropaku a autor rady skvelych antiekologickych vyroku publicista Ladislav Jakl.
Vysledky ankety Ropak roku budou zverejneny v patek 25. dubna na soiree v brnenskem divadle Husa na provazku.
***
Priloha tiskove zpravy Deti Zeme ze dne 5. brezna 2003:
Ropaci jsou novym prezidentem nadseni
Oceneni Vaclava Klause od ropackeho hnuti (viz www.detizeme.cz/ropak)
Titul Ropak roku 1993 ziskal predseda ceske vlady a predseda ODS Vaclav Klaus (a take jeste ministr prumyslu a obchodu Vladimir Dlouhy z ODA).

Duvody: Za neocenitelnou pomoc ropackemu hnuti pri konecnem rozhodnuti dostavet jadernou elektrarnu Temelin, za promyslenou ekologickou politiku, ktera premenuje nepotrebnou PRIRODU na rozhodujici ekonomicky ukazatel - vysi hrubeho domaciho produktu, za clanek v Ceskem deniku ze dne 21. 5. 1993 pod nazvem "Jarni prochazka", na ktere se nikde nesetkal s zadnou ekologickou katastrofou a za opravnene britkou vytku sedmi ekologickym odbornikum, kteri malo porozumeli sirsim souvislostem ochrany zivotniho prostredi (dopis od Ing. M. Barchanka, Ing. I. Dejmala, JUDr. V. Mezrickeho, Ing. arch. M. Rihy, RNDr. P. Sremera, Ing. J. Vavrouska a Ing. V. Vucky z 1. 11. 1993).
Vitezem ankety o nejpitomejsi vyrok z oblasti zivotniho prostredi za rok 1995 se stal predseda ceske vlady a predseda ODS Vaclav Klaus, ktery na prednasce v aule UP v Olomouci dne 24. 4. 1995 verejne prohlasil: "Ekologie neni veda. S vedou nema nic spolecneho. Je to ideologie."
Priklad podpory ropackemu hnuti Ladislavem Jaklem, poradcem Vaclava Klause
"Obhajci kvot pro americke filmy, bojovnici proti automobilismu, vrhaci dlazebnich kostek do prodejen s coca-colou, propagatori mimoradneho zdaneni vyssich prijmovych skupin, ekologicti radikalove a antiglobalizacni vytrznici, anarchisti, nabozensti fanatici, autori vyroku "vrazi z Wall Streetu", bojovnici proti hodinkam s vodotryskem a extraburtum, prosazovatele myslenky, ze lidem smi byt dovoleno kupovat jen to, co racionalne spotrebuji..., ti vsichni patri do jednoho myslenkoveho sveta s silenymi teroristy z Manhattanu (mozna bych mol tento soubor vybrat i sikovneji, ale o to ted nejde)." MF Dnes ze dne 14. 9. 2001 v clanku Vsechny barvy nenavisti
Vitezove anket o titul Ropak roku 2001 a Zelena perla roku 2001
Titul Ropak roku 2001 ziskal poslanec za ODS Miroslav Benes za snahu zmensit rozlohu Narodniho parku Sumava, za prosazovani dalnice D3 z Prahy do Ceskych Budejovic, za podporu nevratnych plastovych obalu na ukor vratnych pri schvalovani zakona o obalech a obalovych odpadech a za hlavni podil pri predlozeni a prosazovani zakona za zruseni ochrany zemedelskeho pudniho fondu.
Vitezem ankety Zelena perla roku 2001 se stal poslanec za CSSD Frantisek Brozik, ktery v Respektu z 22. 1. 2001 v clanku Pobavit se a zemrit uvedl: "Vztek si chodim vybijet do lesa, kde strilim bazanty, srnce a muflony. Naucili me to kamaradi a je to pro me ta nejlepsi relaxace ­ fantasticky si pri tom vycistim hlavu."
Galerie jedenacti ropaku za deset rocniku
1992 = Julius Binder (reditel bratislavskeho podniku Vodohospodarska vystavba)
1993 = Vaclav Klaus (predseda ceske vlady) a Vladimir Dlouhy (ministr prumyslu a obchodu)
1994 = Frantisek Benda (ministr zivotniho prostredi)
1995 = Frantisek Maly (prednosta Okresniho uradu v Beroune)
1996 = Josef Kupec (podnikatel brnenske firmy INVESTprojekt s. s r. o.)
1997 = Stanislav Novotny (generalni reditel Povodi Morava, a. s. v Brne)
1998 = Miroslav Gregr (ministr prumyslu a obchodu)
1999 = Jiri Drda (poslanec a predseda predstavenstva liberecke firmy Termizo, a. s.)
2000 = Josef Bele (namestek ministra zivotniho prostredi)
2001 = Miroslav Benes (mistopredseda ODS a poslanec)
***


Navrat na hlavni stranu