Česká Fortuna liga

Jarní část fotbalové ligy začala na Valentýna - 14. února v Českých Budějovicích. V pohodě hrající domácí Dynamo porazilo Jablonec 3:0. O překvapení se postaral na Letné Liberec, který zde vyhrál nad Spartou dvěma góly Malinského 2:0. Druhá
Plzeň vyhrála v Opavě 3:0. Senzace přišla z vršovického derby: Bohemians porazili Slavii 1:0 brankou Vodháněla ze 70. minuty. Další výsledky: Slovácko-Ostrava 1:0, Teplice-Olomouc 1:3. Karviná-Zlín 2:0 a Jablonec-Příbram 4:0.

22. kolo se hrálo o týden později. Sparta ani tentokrát nebyla úspěšná a prohrála v Olomouci 0:1. Nový trenér Sparty Kotál nebyl úspěšnější než jeho předchůdce Jílek. Jedinou branku utkání vstřelil ve 27. minutě Chytil.  Boleslav ani tentokrát nevstřelila branku a rozešla se se Slováckem s bezgólovou remízou. Slavia složila reparát a vyhrála nad Opavou 2:0, když úvodní branku vstřelil po chybě Hrabiny Musa. Na 2:0 zvýšil v závěru Tecl. V souboji překvapivých vítězů z minulého kola zvítězil Liberec nad Bohemians 3:1. Dobře si vedl opět nováček z Budějovic, který vyhrál ve Zlíně 3:2. Budějovice jsou v tabulce překvapivě čtvrté. Podle očekávání vyhrála druhá Plzeň nad Příbramí 4:0. Dobře hrající na jaře Karviná porazila Teplice 3:0 a v pondělní dohrávce Ostrava hrála s Jabloncem 1:1.

Národní liga se začne 6. března.

Na horním snímku: Radost ostravských fotbalistů v Praze.

Na snímku vpravo: Předčasná radost Petera Olayinky v utkání Slavia-Opava.

***

Slovenská fotbalová Fortuna liga

19. kolo: Trenčín-Michalovce 8:1, Nitra-Pohronie 0:0, Sereď-Rožemberok 2:2, Žilina-Zlaté Moravce 3:0, Dunajská Streda-Senica 0:0, Trnava-Slovan 0:0.

20. kolo: Zlaté Moravce-Sereď 1:3, Ružomberok-Dunajská Streda 0:0, Pohronie-Žilina 0:1, Slovan-Trenčín 2:0, Michalovce-Nitra 1:0, Senica-Trnava 2:0.