Mistrovství světa

2022-05-20

Skupina A

Slovensko-Kazachstán 4:3

Se Slovenskem to do poloviny utkání nevypadalo nejlépa. Sice vedlo brankou Kollára, ale Paňukov a Ševčenko otočili skóre. Následovaly tři rychlé slovenské branky od 30. do 35. minuty. Skórovali Fehérvary, Liška a Slafkovský z trestného střílení. Paňukov ve 44. minutě dokázal pouze snížit.

Německo-Itálie 9:4

Skupina B

Velká Británie-Finsko 0:6 a Kazachstán-Rakousko 4:3 sn.

2022-05-19

Skupina B

Česko-Lotyšsko 5:1

V Tampere Češi smetli Lotyše již v první třetině, kdy vedli 5:0 bankami: Zohorny, Červenky, M. Špačka, Hertla a Pasterňáka. Čestný úspěch Lotyšů dal v 42.minutě Kulda. V druhém utkání skupiny A porazily Spojené státy Velkou Británii 3:0

Skupina A: Kanada-Kazachstán 6:3 a Německo-Dánsko 1:0.

2022-05-18

Skupina A

Švýcarsko-Slovensko 5:3

Slováci hráli v závěru utkání pětiminutovou přesilovk a z toho ještě dvě minuty 5:3. Vyrovnat se jim však nepodařilo a naopak Herzog pečetil do prázdné branky. Góly a nahrávky Slovenska: 11. Roman (Lantoši, Liška), 26. Slafkovský (Krištof, Tatar), 50. Takáč (Sýkora, Grman). V druhém utkán skupiny A Francie porazila po prodloužení Itálii 2:1.

Skupina B: Finsko-Švédsko 2:3 sn a Norsko-Rakousko 5:3.

***

2022-05-17

Skupina B

Česko-Rakousko 1:2 sn

Česko vedlo od 18. minuty brankou Červenky. Za Rakousko vyrovnal 38 vteřin pařed závěrečnou sirénou Lebler. Jelikož ani prodloužení nerozhodlo následovaly samostatné nájezdy. Rozhodující samostatný nájezd proměnil Schneider. V druhém utkání skupiny B porazilo Švédsko-Velkou Británii 6:0.

Skupina A: Švýcarsko-Kazachstán 3:2, Itálie-Dánsko 1:2.

***

2022-05-16

Skupina A

Slovensko-Kanada 1:5

V souboji dvou kanadských trenérů byl úspěšnější Claude Julian. Craig Remesey na slovenské střídačce vzdorovval do do poloviny utkání, kdy Dubois vstřelil druhou branku a vzápětí v 38. minutě třetí. V závěru si Kanaďané vítězství již pohlídali Branky a nahrávky: 13. Takáč (Nemec, Regenda) - 11. Lowry (Severson, J. Anderson), 27. Dubois (Cozens, N. Roy), 38. Dubois (Geekie, Graves), 42. Sillinger (Lowry, J. Anderson), 52. Geekie (Cozens, Holden

Česko-Švédsko 3:5

Branky: 7. Krejčí, 38. Kundrátek, 46. Blümel - 20. a 29. Asplund, 23. Bemstrom, 26. Brome, 45. Bengtsson

Ostatní výsledky: Rakousko-USA 2:3 pp, Norsko-Velká Británie 4:3 sn.

Skupina A

Výsledky: Dánsko-Švýcarsko 0:6, Francie-Kazachstán 2:1, Itálie-Kanada 1:6.

***

2022-05-14

Skupina B

Česko-Velká Británie 5:1

Branky: 28. a 49. Blümel, 33. Flek, 42. Jiříček, 47. Černoch - 51. Lake

Ostatní výsledky: Lotyšsko-Finsko 1:2, Švédsko-Rakousko 3:1.

Skupina A

Slovensko-Německo 1:2

Branky a nahrávky: 32. Pospíšil (Jánošík, Tamáši) - 22. Plachta, 27. Pföderl (Noebels).

Ostatní výsledky: Švýcarsko-Itálie 5:2, Dánsko-Kazachstán 9:1.

***,

2022-05-13

Skupina A

Francie-Slovensko 2:4

Slovensko vedlo na začátku druhé třetiny již 2:0 brankami Regendy a Tatara. Francouzi dokázali ještě v druhé třetině vyrovnat, ale Takač v závěru druhé třetiny a Regenda do prázdné branky pečetili skóre.

***

Německo-Kanada 3:5

Dva góly Kanaďanů dal Pierre-Luc Dubois.

Poznámka: Č - Čech, S-Slovák, * - Vyřazen ze SC

V první kolonce jsou sehrané zápasy. následují branky, asistence, a kanadské bodování

Brankáři: Počet sehraných zápasů, průměr inkasovaných branek na zápas, procento úspěšných zákroků