TFC opět mistrem

Toronto-Vancouver 5:2 (2:0)

Zatímco jinde ve světě se teprve fotbalové soutěže rozjíždějí, Kanada zná svého mistra, který ji bude reprezentovat v Lize mistrů CONCACAF. Již po třetí za sebou získalo Toronto FC kanadský titul a Voyageurs Cup. Po remíze 2:2 ve Vancouveru a nedělní domácí prohře s NY City 3:2, kdy byl hned v úvodu vyloučen Jozy Altidore nastoupili domácí fotbalisté jako vyměnění a byl to právě Altidore, který patřil k nejlepším hráčům utkání a zaznamenal hattrick. Jak přiznal po zápase trenér Whitecaps Carl Robinson. Toronto bylo
lepším mužstvem a vyhrálo zaslouženě. Po vyrovnaném úvodu utkání se diváci dočkali první branky v 39. minutě, kdy Delgado uvolnil Altidora a ten z pravé strany překonal Marinovice v brance hostů. Ještě před půlkou jeden z nejmenších hráčů v severoamerické lize 163 cm měřící Sebastian Giovinco vstřelil druhý gól hlavou. Úvod druhého poločasu vyzněl jasně pro domácí a Altidore nejprve proměnil nahrávku Giovinca z pravé strany v 49. minutě a o čtyři minuty později hlavou  Giovincově rohovém kop. Za stavu 4:0 hra klesla do průměru, což využili Kamara a Shea, kteří snížili na rozdíl dvou branek. Poslední slovo však patřilo střídajícímu Rickettsovi deset minut před koncem. Nejlepším hráčem mistrovství byl označen kanadský reprezentant Jonathan Osorio, který získal pohár, který se jmenuje po kanadském novináři slovenského původu Georgi Grossovi. Letos na jaře v CONCACAF lize mistrů se Toronto dostalo až do finále, když vyřadilo dvě mexická mužstva a teprve s Chivas de Gudalajara prohrálo v penaltovém rozstřelu.