Brankář Zlámal se postaral o senzaci!

Stalo se tak ve 4. kole Synot ligy na pražské Julisce. V malém derby vedla Dukla nad Bohemkou v poločase 2:0 dvěma góly Bergra a mnoho nechybělo, aby tento hráč zaznamenal hattrick, protože před tím trefil ještě břevno. V 72. minutě však Štetina zahrál v pokutovém území rukou a hostující Jendříšek nařízenou penaltu proměnil. Ve druhé minutě nastavení se stal nečekaným hrdinou brankář Bohemians Zlámal, který si naskočil na roh a hlavou překonal Radu. Dukla tak se svým rivalem nevyhrála v lize popáté za sebou a Zlámal se stal prvním brankářem v české lize, který vstřelil branku ze hry. Utkání se nakonec skončilo 2:2. Na čele ligy je Sparta, která zvítězila v Boleslavi 4:2, ztratila pouze dva body v úvodním kole v Jihlavě remízou 0:0. Druhý je překvapivě Zlín, který se dostal do ligy až když Vansdorf nemohl splnit požadavky pro ligovou účast. Zlín zatím prohrál pouze jednou a to na Spartě v 3. kole 0:3. Dobře si vedou i další moravské oddíly Slovácko a Brno, které získaly sedm bodů. Bez prohry je i Liberec, ale ten hrál třikrát nerozhodně. Zklamáním je desáté místo Plzně, která vyhrála pouze úvodní utkání se Slavií 2:1 a špatné výsledky způsobily vyhazov pro jinak dobrého trenéra Miroslava Koubka. Slavia si napravila reputaci ve 4. kole vítězstvím 4:0 nad Jihlavou. Při tom dvě branky vstřelil kanonýr Milan Škoda. Po brance připojili Deli a Souček. Bylo to první ligové vítězství Slavie nad Jihlavou od jejího postupu mezi elitu. Tabulku uzavírají Bohemians a Olomouc se třemi a Ostrava s jedním bodem. Navíc zápas Baníku ve Zlíně byl na dvacet minut přerušen, pro řádění ostravských fanoušků.