Plzeň mistrem

Smutek v Hradci a v Budějovicích

O mistru ligy rozhodlo 27. kolo: Nejlepší muž v ligovém šlágru mezi Spartou a Plzní Hubník pečetil výsledek ostře sledovaného duelu a přiblížil tak svůj tým vytouženému mistrovskému titulu. Západočeši trefami někdejších sparťanů Holendy a jistícím gólem Hubníka vyhráli na Letné 2:0 a jelikož zvítězili v pondělní dohrávce 28. kola doma nad Jihlavou 2:0 jsou mistry. Svůj titul věnovali těžce nemocnému Mariánu Čišovskému, který byl oslavám přítomen. Sparta v 28. kole sice rozdrtila Slovácko 5:2, ale na mistrovský titul to už nestačilo Ztráta šesti bodů dvě kola před koncem je značná a i kdyby Plzeň a Sparta měly stejně bodů jsou na tom západočeši lépe díky vzájemným zápasům. 28. kolo také rozhodlo o sestupujících. Slavia zdolala v malém pražském derby Duklu 2:0, když vedoucí branku sešívaných vstřelil Gruzinec Kenia. V druhém poločase měla Dukla drtivý nápor, ale náhradník Červenka v poslední minutě jistil na 2:0. Ostrava v dramatickém utkání porazila Budějovice 4:3 a Liberec Hradec 2:0. Porážky pro oba nováčky znamenají sestup do druhé ligy. Naopak do ligy se vrací Olomouc a dalším aspirantem na postup je severočeský Vansdorf.

***

Slovenská Fortuna liga

30. kolo: Dunajská Streda-Žilina 0:1, Podbrezová-Zlaté Moravce 0:2, Trenčín-Myjava 3:1, Slovan-Banská Bystrica 1:0 a Trnava-Senica 4:2.