Navrat na hlavni stranu

4. kolo Gambrinus ligy
Sparta-Budejovice 3:0

Ani na okamzik nepripustila Sparta v pondelni dohravce jiny vysledek nez jasne vitezstvi nad bezradnymi Jihocechy. Branky: 15. Jun, 31. Jezek, 46. Gluscevic. 5443 divaku, polocas 2:0.
Plzen - Slavia 2:1
Dalsi propadak si po poharove prohre ve Vigu pripsala Slavia. Ztratila tesne vedeni v Plzni a novackovi nabidla premierove vitezstvi v tomto rocniku souteze. Pritom na pocatku stretnuti vubec nic nenasvedcovalo tomu, ze ztrati vubec prvni body v tomto ligovem rocniku. Vedla od seste minuty, kdyz Skacel poslal mic pod padajicim Calounem, a mohla dat dalsi branky. Branky: 37. Barteska, 59. Knakal - 6. R. Skacel. 4071 divaku, polocas 1:1.
Zlin - Liberec 0:0
Duel se promenil v galapredstaveni brankaru, kteri na obou stranach udrzeli ciste konto. 4085 divaku, polocas 0:0.
Pribram -Olomouc 1:1
Utkani v Pribrami skoncilo celkem zaslouzene nerozhodne, i kdyz domaci meli po vetsinu zapasu optickou prevahu. Branky: 68. Zemlik - 59. Reiter. 4281 divak, polocas 0:0.
Brno-Zizkov 2:1
Brno dokazalo otocit jednogolove manko a diky vydarenemu zaveru zapasu dokazalo i poctvrte zvitezit. Branky: 35. Dosek, 79. Svancara - 4. Oravec.. 9695 divaku, polocas 1:1.
Teplice-Opava 2:0
Jediny muz ozivil utkani. Slovak Bencik, ktery prisel den pred utkanim z Petrzalky, prozil v teplickem dresu bajecnou premieru: v 58. minute vystridal Verbire a o sedm minut pozdeji pohotovu ranou z otocky rozhodl! Branky: 65. Bencik, 70. Dos Santos vlastni. 5125 divaku, polocas 0:0.
Ostrava - Chmel Blsany 5:2
Dvacet minut prozivali fotbaliste Blsan na ostravskych Bazalech sladky sen, jenze zbytek utkani s Banikem se pro ne zmenil v nocni muru. Ztratili dvoubrankove vedeni a nakonec po peti trefach domacich fotbalistu vysoko prohrali.
Branky: 35. a 72. Heinz, 21. Mario Licka, 57. Zd. Pospech, 90. Prohaszka - 14. Michal, 20. Polodna. 8451 divaku, polocas 2:2.
Jablonec-Synot 1:0
Jablonec se pri premierovem vystoupeni na zrekonstruovanem stadionu dockal prvniho vitezstvi v sezone. O vysledku rozhodl uz v uvodu zapasu pohotovou trefou Senkerik. Branka: 8. Senkerik. 2752 divaku, polocas 1:0.
Opava poprve vyhrala, bez bodu uz jen Blsany
Slavia-Jablonec 0:0

Velke trapeni ze strany Slavie a uporne braneni Jablonce nabidl ctvrtecni fotbalovy vecer na Strahove. Po dvou porazkach divaci marne cekali na excelentni vykon cervenobilych, ktery by prinesl touzebne ocekavane vysoke vitezstvi. Toho se nedockali, naopak Jablonec si poctvrte v rade odvezl z travniku Slavie bod. 3518 divaku.
Olomouc-Sparta 1:1
Zaslouzenou remizou skoncilo patecni utkani v Olomouci. Sparta vedla paradnim golem Juna, ale domaci Vyskocil v nastavenem case vyrovnal a stejne jako na jare na Letne obral Spartu o vitezstvi. Branky: 90. Vyskocil - 29. Jun. Rozhodci Hlavac, zlute karty: Nemec, Hübschman - Reiter, Spilacek, Hudec, Caha, 11 293 divaku, polocas 0:1.
Opava - Pribram 3:2
Prizen fanousku je vrtkava. Novacka z Opavy vital pred zapasem s Pribrami piskot publika, ktere si zadalo odvolani trenera Matejcka, ovsem po devadesati minutach boje byli Slezane hrdiny. Marila opet dokumentovala, ze venku hraje hur nez doma, a tak se Opavane dockali prvniho vitezstvi. Branky: 35. a 61. Dort, 53. Psenicnyj - 27. Zavadil, 82. Otepka z penalty. 3686 divaku, polocas 1:1.
Zizkov - Ostrava 1:2
Banik byl v prubehu zapasu lepsim tymem, na kolena ho nesrazila ani sporna penalta. Zizkov se nemohl se souperem vubec rovnat. Branky: 79. Pikl z pen. - 22. a 84. Heinz. 1680 divaku, polocas 0:1.
1. FC Synot - Zlin 0 :0
Na drnovickem travniku domaci Synot nastoupil bez vyrazenych Kowalika a Polacha. Z tribuny na nej dohlizel novy trener Jarolim. Hoste ze Zlina predstavili zase novou posilu Marcela Licku, ktery prestoupil v patek ze Slavie. 1824 divaku.
Blsany- Plzen 1:2
Stejnym vysledkem, jakym porazila pred tydnem Slavii, vyhrala Plzen i v Pribrami nad Blsany, ktere jako jediny tym zustavaji bez ziskaneho bodu. Branky: 22. Mysak - 12. Knakal, 55. Kozel. 932 divaku, polocas 1:1.
Ceske Budejovice-Teplice 1:1
Co naplat, ze domaci dreli ze vsech sil. Ze dali, opomeneme-li vlastenec ostravskeho Bolfa v prvnim kole, po 380 minutach letosniho rocniku premierovou branku a byli chvilicku od vysnene prvni vyhry. Vse jim k vzteku zmaril hrac, ktery na jihu Cech vyrustal - Lengyel. Branky: 20. Lafata - 87. Lengyel. 2923 divaku, polocas 1:0.
Liberec-Brno 0:0
Jen goly chybely skvele bitve, jejiz nerozhodny vysledek Brnany uz nepustil zpet do cela tabulky. O skore zustavaji za Ostravou. 6150 divaku.
Slovenska liga Corgon
6. kolo: Petrzalka-Slovan 1:1, Trnava-B. Bystrica 4:0, Ruzomberok-Puchov 2:1, Inter-Dubnica 0:0, Trencin-Zilina 2:0.
7.kolo: Dubnica-Trencin 1:3, B. Bystrica-Inter 0:0, Petrzalka-Trnava 2:2, Slovan-Puchov 0:1,
Sparta do Ligy mistru
Po vitezstvi v Makedonii 3:2 uhrala Sparta na Letne s Vardarem Skopje remizu 2:2. Fotbaliste Sparty v odvetnem zapase tretiho predkola Ligy mistru predvedli matozny vykon. Domaci mistr musel dvakrat hasit jednogolovou ztratu. Nakonec domaci uklidnil Sionko a vyrovnavacim golem poslal Spartu do nejprestiznejsi fotbalove souteze Ligy mistru. Duvod k radosti ma i pokladna klubu, ktera se tak naplni fotbalovymi miliony.
Branky: 34. Poborsky, 83. Sionko - 30. Georgijevski, 67. Anyanviu. Rozhodci: Bre - Dagorne, Galibert (vsichni Fr.). ZK: Zboncak, Petras - Brankovic, Rogerio. Divaci: 12 345, polocas: 1:1