Dlouhých 34 roků

Kanada-USA 2:0 (0:0)

Nejslavnější období kanadského fotbalu se datuje do poloviny osmdesátých let. Kanada na OH v Los Angeles v roce 1984 postoupila ze skupiny a v roce 1986 se kvalifikovala na MS, kde sehrála vyrovnanou partii s Francií, když prohrála 0:1 brankou v závěru utkání. Poslední výhra Kanady nad mužstvem Spojených států se tedy datuje do tohoto období, kdy v roce 1985 ve Vancouveru Kanada porazila svého jižního souseda 2:0. V nově vzniklé Lize národů v úterý v Torontu na sebe narazily opět oba týmy. Spojené státy byly v žebříčku FIFA před utkáním na 21. místě, Kanada na 75. Kanadský trenér Herdman však vsadil na dva mladíčky působící v Evropě osmnáctiletého Alphonsa Daviese, který je na soupisce Bayernu a devatenáctiletého Jonathana Davida z KAA Gent a 17126 diváků ne BMO field v Torontu se nestačilo divit. Přestože Kanada již v 9. minutě musela střídat, Davies s Davidem dominovali hře a donutili amerického brankáře Steffena k několika zákrokům. Po přestávce sice Američani vyrovnali hru, ale v 63. minutě Davies doslova dotlačil míč do americké branky. O tři minuty později Herdman oba mladíčky nahradil zkušenými Holletem z Montrealu a Cavallini působícím v mexické Pueble a byl to právě Cavallini, který v první minutě nastaveného času pronikl po levém křídle a překonal po druhé amerického brankáře. Odveta v CONCACAF Lize národů se hraje 15. listopadu 2019. Pořadí v této soutěži je důležité pro nasazení  jednotlivých týmů pro MS v roce 2022.